Виконання всеможливих вправ з власною вагою - найпростіший спосіб привести своє тіло у форму. Однією з найефективніших вправ являється Планка. При систематичному виконанні даної вправи отримаєте помітний результат, причому за досить короткий термін.

При виконанні планки першочергово розвиваються м'язи черевного преса. Черевні м'язи являють собою єдину групу м'язів, що не прикріплені до кісток, тому виконують дуже важливу функцію в тілі. Дані м'язи підтримують спину і хребет, чим оберігають їх від різних травм. Необхідні регулярні тренування м'язів кора, щоб черевні м'язи справлялися зі своїм завданням і були дуже сильними. За допомогою щоденного виконання планки можна домогтися даних результатів.

Що ж відбувається з вашим тілом під час заняття даною вправою?

1. Поліпшення рельєфу і роботи м'язів кора

Під час виконання вправи Планка працюють всі м'язи кора: поперечний черевний м'яз, прямий черевний, зовнішній косий і сідничні м'язи. Тому це є ідеальна вправа для розвитку черевних м'язів.

Для гарного результату важливо зміцнювати кожну групу цих м'язів. Наприклад:

- гарно розвинений поперечний м'яз живота дозволить легше піднімати важку вагу;

- натренований прямий м'яз живота підвищить витривалість, особливо при виконанні стрибків;

- за допомогою добре розвинених косих м'язів значно легше робити нахили і скручування;

- треновані сідничні м'язи сприяють додатковій підтримці спини.

2. Зниження ризику травм спини і хребта

Ще однією перевагою планки перед іншими вправами полягає в тому, що вона сприяє тренуванню м'язів, не даючи навантаження на спину і стегна. Регулярне виконання планки не лише зміцнить м'язи, але і полегшить біль у спині (якщо вони вже є), а також забезпечить підтримку всієї спини, особливо її верхню частину.

3. Поліпшення метаболізму

Виконуючи планку щодня по 10 хвилин вранці, ви забезпечите швидкий метаболізм протягом усього дня. Крім того, буде відбуватися значне спалювання калорій, як при звичайних вправах на черевні м'язи (присідання та скручування). Даний варіант дуже підходить для людей, які змушені вести малорухливий спосіб життя.


4. Зміна постави

Завдяки значному зміцненню м'язів кора та вплив черевного преса на стан шиї, плечей, грудей і спини, значно легше тримати спину рівно. Тому виконання планки це відмінний спосіб покращити поставу.

5. Поліпшення балансу

Для утримання балансу необхідно мати достатньо сильні черевні м'язи. Саме тому необхідно виконувати бічні планки, які також підвищать і спортивну витривалість в цілому.

6. Гнучкість тіла

Дуже важливо розвивати гнучкість тіла. При виконанні планки розтягуються задні групи м'язів (плечі, лопатки, ключиці), косі м'язи і в той же час напружуються стегна, пальці рук і ніг. Це дозволяє легше "утримувати" вагу власного тіла.

7. Користь для нервової системи

Планка особливо впливає на нерви, в результаті чого поліпшується настрій. Заняття даною вправою не тільки зможе привести в порядок мозок, але і позбавити від зайвої тривожності і навіть від симптомів депресії.

Зі всього вищеописаного можна зробити висновок, що планку дійсно можна назвати ідеальною вправою для всього тіла. Проте результат можна помітити тільки тоді, коли ця проста, але дуже ефективна вправа стане для вас звичкою. Витрачайте 5-10 хвилин в день для планки та отримайте струнке, сильне та здорове тіло.

Стандартне виконання планки:

- лягайте на підлогу на живіт;

- підтягніть руки до грудей, упріться ногами в підлогу;

- випряміть руки, піднявши тіло над підлогою. Долоні повинні бути прямо під плечима, таз не повинен провисати або підніматися вгору;

- сідниці підтягнуті, живіт втягнутий. Верхівкою тягніться вгору, витягуючи шию, а плечі тягніть вниз. Коліна тримаєте прямими. П'яти не стикаються.