Верховна Рада України, прийнявши Закон України «Про пробацію», що набув чинності 27 лютого 2015 року, схвалила реальний крок у сфері наближення юстиції України до міжнародних стандартів і впровадження у державі нової системи наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються до осіб, які притягуються або яких притягнуто до кримінальної відповідальності.

На сьогоднішній день пробація є невід’ємним елементом системи кримінальної юстиції багатьох країн та результатом демократичного розвитку суспільства.

Для належного здійснення функцій реалізації державної політики у сфері пробації та виконання кримінальних покарань, було збільшено штатну чисельність персоналу служби. Зокрема, в підрозділах кримінально-виконавчої інспекції області уже введено посади психологів та фахівців соціальної роботи із суб’єктами пробації.

Запорукою досягнення успіху в реформуванні служби є підготовка компетентного персоналу, який ефективно працюватиме із суб’єктами пробації в сучасних умовах.

Так, 26 травня 2016 року Ковельським МРВ КВІ управління ДПтС України у Волинській області, в приміщенні відділу культури виконавчого комітету Ковельської міської ради було проведено загальнообласний семінар на тему: «Формування особистості працівника служби пробації».

Семінар проведено в рамках Програми комплексних соціально-виховних заходів для виправлення та ресоціалізації засуджених на період 2015-2020 років та за сприяння Проекту соціальної дії «Другий шанс» (в рамках програми «Активні громадяни» в Україні за сприянням Британської Ради в Україні).

Учасниками семінару стали: перший заступник Ковельського міського голови Михайло Гетьман, голова правління МЖГО «Найщасливіша» Наталія Наконечна, заступник начальника управління ДПтС України у Волинській області Юрій Безушкевич, начальник сектору КВІ управління ДПтС України в області Сергій Матвіюк, а також працівники районних відділів та секторів кримінально-виконавчої інспекції області.

Під час заходу було проведено тренінг «Цінності в твоєму житті», здійснено перегляд фрагментів із фільмів, що мотивують. Голова правління МЖГО «Найщасливіша» Наталія Наконечна ознайомила присутніх з проектом «Школа формування особистості».

Начальникам відділів та секторів кримінально-виконавчої інспекції були вручені сертифікати про участь у семінарі.

Взявши участь у семінарі, усім учасникам була надана хороша можливість відкрити для себе ті цінності, які не купуються та не продаються і цим змінити своє життя та життя оточуючих на краще.

Разом з тим цей захід стане основою формування навиків профілактичної роботи з особами, що перебувають на обліку в кримінально-виконавчій інспекції.