Із політичних партій, що проходять до нової Верховної Ради, «Батьківщина» буде найкращим союзником для «Слуги народу» у правлячій коаліції. На такій думці сходяться політичні експерти, які вже почали прогнозувати розклади в наступному парламенті.

Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов висловив припущення, що після парламентських виборів партія «Слуга народу» ініціюватиме формування коаліції, де головним партнером стане «Батьківщина», а її лідер Юлія Тимошенко – прем’єр-міністром.

«Тимошенко – це фаховий і досвідчений політик високого рівня, якого нині не має команда чинного Президента», – наголосив експерт.

Такої ж думки дотримується політолог Дмитро Корнєйчук: «Насправді у президентської партії «Слуга народу», враховуючи рейтинги політсил, що проходять до Ради, є тільки один варіант формування проукраїнської та прозахідної коаліції – разом із Тимошенко та партією «Батьківщина».

«Зеленський у багатьох питаннях уже почав говорити словами Юлії Володимирівни, – доповнює колегу Костянтин Бондаренко. – Призначення на ряд ключових посад євроатлантистів, заяви про необхідність запровадження більш жорстких санкцій щодо Росії. Це свідчить про те, що Зеленський схиляється до коаліції з «Батьківщиною», а не з біло-блакитною опозицією».

Усі експерти відкидають коаліцію «Слуги народу» із «Європейською солідарністю» Петра Порошенка та «Опоблоком», за яким стоїть кум Путіна Віктор Медведчук. У першому випадку союз не має сенсу, оскільки Володимир Зеленський прийшов «не по приколу» змінити саме ту владу, яку уособлює Порошенко. У другому випадку об’єднання неможливе не лише з ідеологічних міркувань, а й з огляду на інтереси держави – територіальних поступок Росії не буде!

Директор Інституту майбутнього Віктор Андрусів акцентує увагу на ще одному цікавому аспекті: як кількість учасників майбутньої коаліції впливатиме на її життєздатність. За словами експерта, коаліція в парламенті буде стабільною тільки тоді, коли її сформують два суб’єкти.

«Дві політсили знайдуть взаємовигідні компроміси. Якщо коаліцію утворять три суб’єкти, вона буде нестабільною, і років за два слід буде очікувати нових дострокових виборів», – припускає Віктор Андрусів.

Голова Інституту публічної політики і консалтингу ІНПОЛІТ Сергій Биков повторив тезу, яку вже не раз озвучували провідні експерти: якщо «Слуга народу» і «Батьківщина» сформують коаліцію, Тимошенко може втретє стати прем’єр-міністром.

Іван Селідов