Тиждень з 28 вересня по 2 жовтня 2015 року в історичному факультеті Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки був насиченим. Адже саме весело та емоційно ми провели тиждень факультету. Справді, в цей період на історичному кожен студент був задіяний на певному заході чи виконував роль спостережливого глядача. Отож коротенький анонс подій, які вирували на факультеті:

Понеділок запам’ятався презентацією історичного факультету, зокрема велися публічні лекції, відкриття «тижня відкритих дверей» в Музеї етнографії Волині та Полісся, Start up «Стіна зізнань історичного факультету», поетичний флешмоб студентів та викладачів історичного факультету, презентація монографії проф. Малиновського В. Я. «Становлення і розвиток місцевого самоврядування у Волинській області (1990–2010 рр.)», фото-сушка від першокурсників, майстер-клас «Декоративний осінній вінок» від випускниці Ірини Козлової, презентація наукових та навчально-методичних праць викладачів історичного факультету (корпус D, читальний зал), презентація навчального посібника проф. Бондаренко Г.В. «Спеціальні історичні дисципліни», презентація результатів музейно-оглядової практики «Музейне літо - 2015», екскурсія для студентів І курсу в Музеї етнографії Волині та Полісся.

Вівторок, 29 вересня, був Днем студентського самоврядування: передача деканатом історичного факультету вповноважень студентському самоврядуванню, проведення студентами лекційних та практичних занять згідно з розкладом, творчі перерви, презентація «Кодексу поведінки студенти», квест для студентів «Як добре ти знаєш історичний факультет?», студентські частування «Музейні гостини», презентація студентського кіноклубу «Political cinema» та перегляд кінофільму «Swing Vote», круглий стіл «Навчальний процес очима студентів», презентація наукового доробку студентів та аспірантів історичного факультету, оксфордські дебати між студентами І та IV курсів, урочисте засідання Наукового товариства студентів і аспірантів історичного факультету.

Середа – день, який запам’ятається студентам надовго. Адже хтось, першокурсники перш за все, вперше вибрався в похід групою, а для когось це четверта подорож. Зібравшись, студенти прямували в село Дачне Ківерцівського району. Організація була на високу рівні, тому сумувати не довелося. Проводилися змагання з футболу та волейболу, готували борщ та куліш студенти історичного, спортивне орієнтування, хіп-хоп від учасниці «STYLEZ DANCE ACADEMY» Наталії Шевчик та на кіцень екологічна акція. Замучені, проте задоволені студенти повернулися додому.

Четвер розпочинався публічною лекцією доц. Шваба А.Г. на тему «Українська революція 1917–1921 рр. Доба Центральної Ради». Мали змогу прослухати презентацію навчального посібника доц. Тиского М.Г. «Геополітика», відбулося засідання політологічного клубу на тему «Нова система місцевих виборів: прогнози, наслідки, перспективи», зустріч з випускницею історичного факультету, заст. директора Волинського телебачення, відомою телеведучою, співачкою Наталкою Войтович, участь урочистостях з нагоди відкриття меморіальної дошки в пам'ять 100-річчя депортації волинських німців, оглядова екскурсія по історико-культурному заповіднику «Старий Луцьк» від випускника, заст. директора історико-культурного заповідника «Старий Луцьк» Віктора Баюка, лекція під відкритим небом з історії Луцька доц. Пришляка В.В., краєзнавча вікторина «Як я знаю Луцьк?», Флеш-моб «Я люблю тебе істфак».

І на завершення тижня факультету в п’ятницю, 2 жовтня, була проведена екскурсія для першокурсників в Музеї археології, публічна лекція доц. Надольської В.В. на тему «Народи Африки», презентація результатів археологічної практики – 2015 р., презентація монографії доц. Крамара Ю.В. «Західна Волинь 1921−1939 рр.: національно-культурне та релігійне життя», тренінгове заняття «Ефективне спілкування в молодіжному середовищі», виховний захід кафедри документознавства і музейної справи «Свято нашої родини», екскурсія «Легенди та перекази Старого Луцька» доц. Трофімук-Кирилової Т.М.
Новоспечений студентський декан, Юхимчук Артем, студент III курсу спеціальності «Музейна справа та охорона пам'яток історії та культури», активно взяв участь в організації подій, які були проведені на факультеті. Хлопець зі всією душею переживав за події в рідній домівці – історичному. Саме тому надамо йому слово:

«ТИЖДЕНЬ ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ - мабуть, найголовніше свято. Це є своєрідний фестиваль науки, розваг та спорту, інколи цих два компоненти ми міксуємо задля залучення більшої кількості наших студентів. Звісно, що перевагу ми надаємо студентству але і не забуваємо про викладачів, адже їм так важливо, хоч на тиждень, але всерівно забути про свою рутинну роботу.Під ча сорганізації списку заходів, насамперед, ми звертали увагу на потреби студентів, їхні зацікавлення. Якщо коротко ми намагались зробити так, щоб студенти ІстФаку відчували себе як вдома.

Слід зазначити, що наші студенти мали можливість проявити та продемонструвати свої таланти, в перший день нашими студентами зачитувалась авторська поезія, в другий - музичні та танцювальні виступи виступи, третій - спортивні змагання.

Четвертий та п'ятий дні були присвячені суто науці та політиці.

Надзвичнайо приємним для нас сюрпризом була шалена активність наших студентів. Аншлаг на кожному із заходів нам був забезпечений.

Новинкою на на тижні ІстФаку були:

- Музейні гостини - де кожен мав змогу поласувати (за символічну суму) смакотою, яку приготували стиденти напряму "музейна справа та охорона пам*яток історії та культури";

- Найсмачніший борщ на дні здоров'я;

- Літературні та музичні перерви між парами;

- Лекції під відкритим небом;

- Низка цікавих флеш-мобів.

Одним словом, було дійсно круто. Надіюсь цей тиждень закарбується у пам'яті нашим студентам та викладачам на все життя, як один із найкращих спогадів.
[vk]//vk.com/video_ext.php?oid=60565228&id=171315504&hash=7e915662c8e5b49b&hd=2[/vk]

[vk]//vk.com/video_ext.php?oid=60565228&id=171311561&hash=ba41c5b8bbca38f0&hd=2[/vk]

[vk]//vk.com/video_ext.php?oid=60565228&id=171310249&hash=17e5206ac1b99805&hd=2[/vk]

[vk]//vk.com/video_ext.php?oid=60565228&id=171316576&hash=43437d0a5bc91b71&hd=2[/vk]