Фракція «Батьківщина» наполягає на негайному розгляді у Верховній Раді низки законопроєктів, які впливатимуть на дохідну та видаткову частини Державного бюджету. На засіданні погоджувальної ради голів парламентських фракцій та груп заступник голови фракції «Батьківщини» Сергій Соболєв заявив, що «Батьківщина» сформувала 10 ключових законопроєктів. Розпочати роботу парламенту необхідно з тих, які впливатимуть на дохідну частину, наголосив Соболєв. Відповідні документи фракція вносила протягом 5 років, але їх так і не включили до порядку денного, зауважив політик.

У «Батьківщині» наполягають: насамперед слід внести до порядку денного законопроєкти, які регулюють оподаткування офшорних юрисдикцій – №1181 (проєкт Закону про податковий суверенітет України та офшорні компанії) та №1179 (проєкт Закону про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про податковий суверенітет України та офшорні компанії»).

- Вони (законопроекти про оподаткування офшорних юрисдикцій, - ред.) чітко встановлюють порядок встановлення оподаткування для офшорних юрисдикцій. Подібні норми існували в Україні, коли було запроваджено закон про трансферне ціноутворення, що дозволяв наповнювали бюджет майже на третину додатковими коштами, які ми отримували від офшорних юрисдикцій, – сказав Сергій Соболєв.


Решта законопроєктів стосуватимуться формування видаткової частини бюджету. Зокрема, парламент має за 2 тижні розглянути питання щодо спрямування природного газу вітчизняного виробництва на потреби населення (№1177), підвищення розміру мінімальної пенсії за віком до розміру фактичного прожиткового мінімуму (№1172), про прожитковий мінімум (№1175), питання фінансування багатодітних родин та допомоги при народженні дитини (№1173).

Головний пріоритет «Батьківщини» – це інтереси людей. За словами політика, партія захищала їх і буде їх захищати далі. І безумовно, народні депутати-«батьківщинівці» готові до співпраці і підтримки нової влади. Але це не означає, що вони не будуть викривати спроби нових чиновників чи депутатів проштовхнути лобістські рішення, що містять корупційні ризики. І ця позиція залишається принциповою.