Олегу Кіндеру за понад п’ять років роботи на посаді очільника міста вже неодноразово доводилось бути у ролі «арбітра» в різних ситуаціях. Тож і цього разу, не зважаючи на офіційне перебування у відпустці, він зустрівся з представниками ринку, аби знайти компромісне рішення та зняти соціальну напругу.

Міський голова дав можливість кільком десяткам підприємців з Привокзального ринку висловити свою позицію з приводу ситуації та подати пропозиції щодо врегулювання конфлікту.

Один за одним підприємці розповідали про те, що ціни на різний крам у магазині (одяг, взуття, іграшки тощо) набагато нижчі за ринкові. Якщо магазин не закрити – місцеві підприємці збанкрутують: у них не буде покупців і це призведе до закриття торгових точок. Підприємці переконані, що з товаром та документами на нього щось не так. Адже вони за такими цінами, як тут продають, купують товар в оптовиків. Крім того, за оренду такого великого приміщення власниця платить значну суму. Яким чином вона може отримувати прибуток – для них загадка. Більше того, свої підозри щодо невідомого походження товару вони уже висловили в зверненні до Служби Безпеки України (у розпалі розмови одна з виступаючих обмовилась, що і у них не завжди є документи на товар, але вони їх ще впорядкують!). Підприємці також розповіли, що мали намір і самі орендувати цей магазин, аби на ринок не прийшов ніхто «чужий». Проте орендодавець дав їм зовсім мало часу (тиждень) і вони не встигли домовитись, хто ж буде відповідальною особою в орендних відносинах. Адже площа велика, тож орендна плата буде відповідна, хоч і торгових місць тут вийшло б кілька десятків. Мабуть підприємці не наважились покидати свої насиджені місця заради боротьби з на той час ще не існуючим конкурентом. Згадали підприємці і про спілкування з власницею, яка, за їх словами, обіцяла в свою чергу покликати когось, хто заважатиме торгувати і їм. Що цікаво, за словами підприємців, бізнес пані Ольги (власниці «Ярмарку») «кришує» сам Порошенко (схоже, що протистояння почало набувати політичного забарвлення!).

Міський голова вислухав усіх бажаючих та зауважив, що розуміє, наскільки важко сьогодні вести бізнес, бо економічна ситуація в країні не користь купівельній спроможності. Він запевнив, що з розумінням ставиться до людей, які створили робочі місця, сплачують податки в місцевий бюджет. Та все ж запитав, що ж вони пропонують зробити у даній ситуації: які засоби впливу є у влади та які дії треба вчинити, аби задовольнити вимогу підприємців? На думку Олега Кіндера, підприємець, котра відкрила новий магазин у Ковелі, має усі законні підстави для того, щоб займатися цим видом діяльності, і він як міський голова не має жодних законних підстав втручатися в господарську діяльність суб’єктів господарювання. Приміщення, яке орендує магазин «Ярмарок», знаходиться у приватній власності. А Привокзальний ринок – в оренді Волинської облспоживспілки. Міська влада лише надає в оренду землю під ринком і стежить за виконанням умов оренди. Якщо у підприємців є питання щодо походження товару та чесності ведення бізнесу власницею «Ярмарку» - звертатися треба не до міської влади (це не її компетенція), а до правоохоронних органів.

Швидше за все, відповідь Олега Кіндера як посадової особи, яка діє в межах закону та у спосіб, передбачений законом, не задовольнила підприємців. Тож вони продовжували просити захистити їх як ковельчан, які за нього голосували, та допомогти «позбутися небажаної конкуренції». На їх думку, міський голова це може. Якщо ж не допоможе – вони зберуть п’ять тисяч сімсот підписів ковельчан (звернуться до працівників Вузлової лікарні, ПТУ №5, професійного та медичного ліцеїв, пенсіонерів), які, переконані підприємці, підтримають їх та поставлять свої підписи за висловлення недовіри міському голові.

Олег Кіндер вкотре наголосив, що допомога, про які вони просять чи то вимагають, має свої законні межі: підстав заборонити роботу магазину він не має. Бо такі дії носитимуть ознаки корупції, за що передбачена кримінальна відповідальність.

Зрозумівши, що прохання «допомогти» не знайшло підтримки збоку Олега Кіндера, підприємці спробували ще один аргумент, який, на їх думку, може спрацювати проти власниці «Ярмарку». Йдеться про те, що приміщення магазину не належить Ковельському госпрозрахунковому ринку, а вхід до магазину та сходи знаходяться всередині ринку. А отже відвідувачі магазину не мають права ходити по землі, яка належить ринку. Підприємці згідні на роботу «Ярмарку», якщо люди до магазину заходитимуть зі сторони прибудинкової території, на яку є інший вихід з приміщення (саме через нього у магазин привозять товар).

Аби з’ясувати, чи вхід зроблено згідно будівельних норм при здачі приміщення в експлуатацію, яким чином він прописаний у документах і чи йдеться про нього у договорові купівлі-продажу приміщення, Олег Кіндер дав відповідне доручення головному архітектору міста Ковеля Людмилі Мурай.

Аби продовжити тему розмову, з якою, власне, підприємці й прийшли до влади, вони нагадали, що все ще хочуть самі господарювати на ринку, бо вже багато років невдоволені роботою директора та адміністрації Ковельського госпрозрахункового ринку. На що міський голова вкотре запропонував підприємцям ринку створити власну структуру (суб’єкт господарювання), який орендуватиме землю в міста на тих же умовах, що наразі орендує Ковельський госпрозрахунковий ринок. А влада, у свою чергу, на сесії міської ради розгляне питання про розірвання договору оренди з Волинською облспоживспілкою. Для продовження розмови Олег Кіндер запропонував зустрітися за тиждень.