Як привабити інвесторів, аби вони вкладали кошти у розвиток міста? Над цим питанням мізкують представники влади кожного населеного пункту. Що ж відбувається у Ковелі? Останнє сесійне засідання, на якому розглядалося питання «Про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Ковель», мало би засвідчити, що у Ковелі не лише створені всі необхідні умови для того, аби в розвиток міста було вигідно інвестувати, а й те, що влада дотримується взятих на себе зобов’язань та, насамперед, поважає інвестора.

Мова йде про житловий комплекс «Ковельська Голандія», який уже за крок до введення в експлуатацію. Забудовник – ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536», звернувся до міської ради з тим, аби розмір пайової участі у розвитку інфраструктури міста Ковеля при проведенні будівництва багатоквартирного житлового будинку по вул. Тараса Боровця,10 Б було зменшено на суму 423,7 тис. грн. Саме стільки коштів забудовник витратив на виконання робіт з будівництва мереж водопроводу, каналізації та влаштування під’їзної дороги, влаштованих за межами земельної ділянки. До декларації про готовність об'єкта до експлуатації, серед іншого, подаються документи, що свідчать про участь забудовника у розвитку інфраструктури міста. Чиста формальність. Договір про пайову участь був підписаний ще до початку будівництва. Сума коштів та обсяги участі визначені з урахуванням отриманих технічних умов. Залишилося узгодити кошториси фактично виконаних робіт.

Те, що частина депутатів не підтримає проект рішення, чекали менше всього. Міський голова Олег Кіндер (і не лише він) був здивований позицією депутата міської ради, заступника голови Волинської облдержадміністрації С.Кошарука, який виступив проти цього рішення, тим самим змусить забудовника двічі оплатити місту суму пайової участі (виконаними роботами та «живими» грошима до бюджету). Як зауважив С. Кошарук, місто може й не відшкодовувати понесені забудовником витрати, адже він і так вимушений буде передати це місту безкоштовно. На думку депутата С.Кошарука, коли будується об'єкт, то дійсно, технічними умовами визначається, як підключитись до інженерних мереж. І забудовник так чи інакше вимушений їх виконувати.

Таким чином проект рішення «Про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Ковель» отримав лише 17 голосів з 19-ти необхідних для прийняття. (За - 17, проти - 0, утримались - 14, не голосував -1).

Міський голова не очікував такої позиції депутатів та намагався пояснити, що згідно Положення про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Ковеля забудовник зобов'язаний до введення об'єкта будівництва в експлуатацію відрахувати до міського бюджету певний відсоток від вартості будівництва на розвиток інженерної інфраструктури міста. В даному випадку інженерні служби міста при видачі забудовнику технічних умов зобов'язали його при будівництві житлового будинку здійснити модернізацію існуючих та будівництво нових інженерних мереж, об'єктів благоустрою, які знаходяться за межами відведеної забудовнику земельної ділянки та напряму не впливають на функціонування майбутньої будови (водогін, каналізаційний колектор та інше). Проте, мають безпосереднє відношення до забезпечення життєдіяльності цілого мікрорайону «Сільмаш», де вона зводиться. Таким чином інвестор, реалізуючи власні плани будівництва, інвестує у розвиток міста - бере пайову участь у загальноміських планах розбудови інфраструктури, її оновленні, забезпеченні безперебійності її експлуатації тощо. Забудовник (Будівельна компанія «Луцьксантехмонтаж №536») зі свого боку виконав усі умови, та звернувся до міської ради з проханням зарахувати понесені витрати в рахунок сплати пайової участі. Тобто, майже чверть мільйону міський бюджет отримає "живими" грошима, а обумовлені у проекті рішення 423,7 тис.грн. буде передано на баланс міських комунальників у вигляді вже виконаних робіт.

Та не так сталося, як гадалося. Точніше як мало б бути згідно затверджених документів та, зрештою, здорового глузду. Депутат С. Кошарук угледів у цьому рішенні «лобіювання чисто приватних інтересів».

Перш за все, міська рада, лобіює інтереси громади і розвитку міста. Тож депутати вирішили повернутися до переголосування. Проте це додало лише один голос на підтримку проекту рішення: за - 18, проти - 0, утримались - 10, не голосувало – 4.

«Моя пропозиція - залишити проект рішення на наступну сесію, а за цей час зібратись. ... Таке враження, що лобіюються чисто приватні інтереси», - зазначив Сергій Дмитрович.

«- Я лобіюю інтереси розвитку міста!», - парирував міський голова, «- Так, ми хочемо інвесторів затягнути в місто Ковель. Такими своїми діями, шановні депутати, далеко ми підемо…- Ми інвесторів тут в житті не будемо бачити... з такими підходами, з таким прийняттям рішень … - Я особисто буду зустрічатись по цьому питанню з головою обласної державної адміністрації, як він зі своїми працівниками переживає за інвесторів у Волинській області».

Сесійне засідання добігало свого завершення і міський голова озвучив питання порядку денного «Різне». Та, схоже, депутати, які не голосували, за підтримку рішення, зрозуміли, що їх вчинок матиме негативні наслідки як для міста, так, власне, і для їхньої репутації. Тож вирішили втретє повернутися до переголосування, на якому наполягав депутат А. Мілінчук («Самопоміч»), який і врятував ситуацію. Цього разу голосували вже результативно: за - 24, проти - 1, утримались - 3, не голосувало – 4. Рішення прийнято.

Варто зауважити, що Публічне акціонерне товариство «Луцьксантехмонтаж №536» має намір будувати ще декілька будинків у Ковелі. Більше того: бере на себе зобов’язання надати квартири вкладникам так званого місцевого «Еліта-Центру», які втратили свої кошти, інвестуючи в будівництво власного житла у ТзОВ «Ковельський ЖБК».