«Мовчання – золото, говоріння – срібло». Сьогоднішню статтю розпочну саме такими словами. Ми навіть не задумуємося, що під час мовчання наше тіло, погляд, міміка та жестикуляціє можуть багато чого сказати про нас. Особливо це можна спостерігати при спілкуванні з незнайомими чи малознайомими людьми, коли контакт ще не встановлено.

Отож погляд. Наші очі багато про що говорять, навіть можуть сказати про наш характер. При знайомстві погляд важливий. В ньому наче закодовані наші думки, про які ми мовчимо. Адже не завжди знаєш чи доречно сказати це людині тут і зараз. Погляд дасть зрозуміти і, можливо, допоможе залишитися чесним.

Сміливий, пронизливий, проникаючий «в глибину» погляд, а ще усмішка – ось це те, що нам потрібно. Саме такими є успішні люди. Розповім маленький секрет про жіночий погляд: якщо дивитися на неї, не кліпаючи, більше 12 секунд, то вона підсвідомо вже тобі «віддається».

Говорити слід намагатися в провідне око. Тобто, якщо людина правша, то провідне око, що відповідає за сприйняття інформації та емоційність, у неї праве. Якщо лівша, то ліве. Тому, якщо говорити людині в «провідне око», інформація ним буде сприйматися більш глибоко і чуттєво, що значно підвищить наші шанси.

В очах іншої людини, якою б мовчазною вона не була, ми здатні побачити багато: любов, біль, смуток, радість, хвилювання, втому, грайливість, ніжність, злість, розчарування ... Очі не мають здатності обманути.
Проте виникає питання: як така кількість емоцій поміщається в органах зору? Погляд людини наділений особливою магічною силою.

Задумувались, що в очі коханої людини ми дивилися б вічно, не відриваючись, а погляду інших людей не витримуємо, відчуваємо певний дискомфорт. Це тому, що погляд несе емоцію та енергію, яка, як відомо, може бути негативною чи позитивною.

Вдаючись в магічні історії можна згадати, що люди поглядом перетворювали все живе на камінь або ж навіть убивали. У 70-х роках група вчених з різних країн проводила ряд досліджень впливу людського погляду на інших людей і тварин. Вони намагалися з'ясувати природу виникнення таких понять, як «лихе око», «зглаз», а також інших народних повір'їв на цю тему.

Наприклад, енергетично слабкі або невіруючі, заблудлі душі, «відмічені» дияволом, мали можливість негативно впливати на оточуючих, зловивших на собі їх погляд. Часто таким поглядом володіли жебраки біля церкви або, навпаки, великі і пануючі правителі. Такі люди мали великі, широко розкриті очі.

Боялися і косооких. Вважалося, що якщо людина не дивиться співрозмовнику прямо в очі, то він дивиться на диявола.
Очевидно, потойбічну присутність людям було пояснити легше, ніж природну ваду. У багатьох випадках боязнь пильного погляду, який може «наврочити», переростає з простої забобони - на нав'язливу ідею, душевну хворобу.
Тому ми часто використовуємо такі вирази, як «очі - дзеркало душі", "не бреши, я по очах бачу», і просимо дивитися в очі під час серйозної розмови або відповіді на питання. У пориві емоцій наш погляд буває різним: за секунду запалюється вогнем від злості і тут же гасне, коли ми змінюємо гнів на милість.

Практично у кожного в житті була така ситуація, коли посваришся з людиною, виженеш її з дому чи з кабінету, потім оглянешся, подивишся вслід, а вона візьме, та й спіткнеться. А все це - негативна емоція, спрямована через погляд.

Наші очі видають тисячу емоцій і почуттів. Навколишні по погляду завжди зможуть безпомилково визначити, коли ми щасливі або закохані (в ці моменти говорять, що очі світяться), коли щось задумали (бісики в очах грають), коли в печалі (очі на мокрому місці), в гніві (очі «наливаються кров'ю»), коли боїмося або хвилюємося (блукаючий погляд), коли винні (опускаємо очі) і коли чогось не розуміємо (ляскаємо очима) ...

Якщо зіниці мимовільно розширюються, людина зрозуміє, що вона нам подобається, а по різко звужених - що нам боляче... Чому деяких поглядів ми уникаємо, а в очі дитини дивимося з радістю і задоволенням? А тому, що діти, ще не мають ніяких забобонів, дивляться дуже чисто і по-чесному.
Зоровий контакт займає 60% часу «живого» спілкування між людьми. Саме по погляду ми дізнаємося і вивчаємо незнайому людину, саме з погляду відчуваємо першу симпатію чи відразу до неї.