Очистка Турії - шлях до вирішення чи черговий популізм?

«Проблема Турії» підіймається на поверхню щоліта.

Про це є багато повідомлень у ЗМІ та дописів у соцмережах. (вересень 2015 - volynpost.com, volynpost.com, 2016 - volynpost.com, volynpost.com, facebook.com, та багато інш.)

Річка замулюється, «цвіте». Причиною цього є чимало факторів, пов’язаних як з природними явищами, так і господарською діяльністю людей. Аби зрозуміти, що очищення водойм не є питанням лише місцевого масштабу, досить зробити просту річ: запитати у Google. І саме формулювання тези не має особливого значення. Пошукова система видасть до десятка тисяч відповідей. Адже вирішити цю екологічну проблему намагаються чи не у кожному місті України, де є водойма. Збереження, відновлення чистоти річок має загальнодержавне значення. І у жодному випадку немає єдиного правильного рішення. Але є те, що об’єднує усіх, хто вирішив боротися із замуленням, заростанням та забрудненням річок, - це надто висока вартість виконання робіт (багатомільйонні проекти) та відсутність позитивного результату або ж тимчасовий ефект.

Питання очищення річки Турії вкотре постало на порядку денному перед громадою після того, як Ковельська міська рада підтримала запит депутата Г.Стасюк «Про передбачення в міському бюджеті коштів на 2017 рік для очищення річки Турії в межах міста Ковеля». (konkurent.in.ua, prokovel.com)

У запиті йдеться про те, що гине водна артерія нашого міста. І необхідно приймати швидкі і радикальні заходи уже в 2017 році. (Зазначу, що проблемами річки переймається не власне депутат Г. Стасюк, а голова Ковельської міської філії Союзу Українок О. Місюра, яка спрямувала свої звернення до Г. Стасюк).


В рамках обговорення виступив також депутат С. Кошарук. Він звернувся до міського голови Олега Кіндера, щоб той активізував роботу підрозділів виконавчого комітету з метою вжити заходів для очищення річки Турія в межах міста.

Доречне звернення, особливо якщо врахувати, що саме Сергій Кошарук був міським головою у 2008-му році і саме під час його каденції очистка водосховища отримала «небачені» результати. Чому ж не порадити колезі - Олегу Кіндеру, таких же «успіхів».

Аби нагадати про події 2008 року, згадаємо принагідно й нещодавній факт, який мав місце у Волинській обласній раді.

Депутат обласної ради А.Грицюк оголосив депутатський запит «з приводу кощунських дій Ковельського міського голови О. Кіндера». Він стосувався виділених Верховною Радою України з держбюджету чималих коштів на проведення очистки Ковельського водосховища. (facebook.com)

На засіданні нікого не збентежило, що у 2008-му році в Ковелі був інший міський голова – а саме Сергій Кошарук. Тепер, коли є офіційна відповідь компетентних органів на проголошений в обласній раді депутатський запит, депутат А.Грицюк сором'язливо мовчить. (Адже С. Кошарук нині є заступником голови Волинської обласної держадміністрації).

Гроші й справді крали - є матеріали слідства, встановлено, хто, коли і скільки.

Та от халепа - прізвища Кіндера там нема! А розпорядником коштів було Головне управління містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Волинської облдержадміністрації. У 2008 році Волинською транспортною прокуратурою проводилось розслідування у кримінальній справі, за результатами якої гендиректора підприємства, яке виконувало роботи, було визнано винним у зловживанні службовим становищем та незаконному заволодінні значних коштів.

Тоді, у 2008-му, на виконання робіт на об’єкті «Очистка Ковельського водосховища по видаленню мулового осаду (реконструкція ложа) в м. Ковель, було виділено 3,2 млн.грн., (в т.ч. 487,5 тис.грн. з міського бюджету). Зверніть увагу: левова часка коштів була виділена з ДЕРЖАВНОГО бюджету, а нам зараз пропонують усі витрати покласти на МІСЬКИЙ бюджет.

І усе це відбувається на фоні солідарного неголосування з питань наповнення міського бюджету, коли представники «Солідарності» та УКРОПу утримуються або просто не беруть участі в голосуванні. (facebook.com)

Заперечувати той факт, що очищення річки Турії проводити необхідно, ніхто не буде. Питання лише у тому, де взяти кошти?

Гортаючи сторінки інтернет-видань, у яких йдеться про цю проблему, легко відшукати висновки фахівців, які переконані, аби досягти позитивного результату, водоохоронні заходи з очищення річки треба проводити регулярно.

Навіть у запиті пані Стасюк йдеться про те, що «до 1939 року за часів польського панування багатоводна і глибока річка Турія чистилась щорічно. В повоєнні роки річку чистили час від часу». (Шкода, що в запиті не згадано, хто ж фінансував усі ці заходи?)

Зрозуміло, щоб почистити всю річку в межах міста хоча б лише раз потрібні мільйони, а той десятки. Чи під силу це місцевому бюджету? За 25 років незалежності України жодному місту ще не вдалося домогтися стабільного фінансування водоохоронної діяльності з боку держави.

На певні програми кошти звісно ж виділяються. Як це було у згаданому випадку, що мав місце у Ковелі у 2008 році. Про результат використання бюджетних коштів ми уже знаємо.

Вчергове повертаємося до запиту депутата Г. Стасюк, у якому йдеться, що «наразі річна вимагає точного діагнозу своїх недуг і розширеного комплексного «лікування». У запиті відсутні будь-які розрахунки щодо суми витрат, які пропонується внести до основного кошторисного документу міста.

Скільки необхідно передбачити грошей на очистку річки Турія - 100 тисяч, мільйон чи 10 мільйонів гривень?

Точну цифру витрат на роботи з очищення можна дізнатись, розробивши проектно-кошторисну документацію, кошти на виготовлення якої знову ж таки необхідно передбачити у міському бюджеті - це також десятки, якщо не сотні тисяч. І про це - ані слова!

Тож проголошення подібних запитів, без конкретних "рецептів лікувань", або знаючи наперед, що "ліків нема" – це звичайний популізм, де на меті "поговорити" про нагальну проблему, а не зайнятись її вирішенням.
Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.

Авторизуватися

Вперше на KovelPost? Приєднуйтесь

KovelX - безкоштовні оголошення

Photo KovelX
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Photo KovelX
25 грн.
Photo KovelX
45 грн.
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
130 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.
Photo KovelX
1 400 грн.
Photo KovelX
1 500 грн.

Читайте нас також: