Завдяки злагодженим діям народних депутатів України(фракція «Батьківщина»), представників аграрних і сільськогосподарських асоціацій, аграрної науки, фермерів, Героїв України вдалось не допустити розгляд та ухвалення аграрним Комітетом ВРУ закону щодо продажу української землі.

Про це на брифінгу в кулуарах Верховної Ради заявив народний депутат фракції Вадим Івченко, коментуючи результати засідання Комітету з агрополітики.

«Згідно із законопроєктами, які були подані від партії влади, землю мали право купувати іноземці, величезними обсягами. І все це мало відбуватись за спиною українського народу. Ми вимагали відкликати всі подані законопроєкти, і перш, ніж взагалі говорити про ринок землі, провести всеукраїнський референдум, на якому всі жителі мають визначитись: чи дозволяти владі її продаж! Ми звернулись до уряду та президента: запитайте в українців!» – наголосив він.

Президент Асоціації фермерів та приватних землевласників Микола Стрижак підтримав представника «Батьківщини» і заявив, що владою вже пройдено всі червоні лінії. Саме тому фермери вимушені перейти «до інших етапів спілкування з владою».

Від аграрних спілок виступила представник Асоціації тваринників України Ірина Паламар, яка заявила, що земельна реформа, запропонована урядом, є антинародною, що це є здача національних інтересів.