Як і більшість ковельчан цікаві новини про своє місто, а то й плітки, дізнаюся з інтернету. Сайтів тепер удосталь, та й інформації на різний смак також. Одні чимось вихваляються, інші їх «поливають». Особливо в коментарях. Такого начитаєшся, що годі й придумати! Завжди з радістю сприймала новини про те, як у Ковелі щось будується, відкривається, ремонтується. І не важливо хто це робить: меценат-мільйонер, пересічні ковельчани чи влада. Головне – на користь громаді. Ніколи не планувала брати участі в обговореннях тих чи інших новин/пліток. Проте, переглядаючи як завжди сторінки інтернет-видань, випадково натрапила на зовсім свіжі фото нещодавно відкритої набережної біля Турії.

Особисто була присутня на її відкритті у День незалежності. Усе так гарно відбувалося: привітання, посмішки, перерізання стрічки. Про цю подію написали чи не усі волинські електронні ЗМІ. Фото, які відображають нинішню ситуацію (а минув лише місяць!) мене просто вразили. Новостворене місце відпочинку уже почали руйнувати вандали. Перевірки на міцність не пройшла одна з лавок. Проте такий вчинок свідчить не про їх низьку якість, а про низький рівень культури, відсутність елементарного виховання і порядності у тих, хто це зробив. Як писав у коментарях до статті про відкриття набережної читач «Типового Ковеля» Максим Новицький, головне не перетворити лавки на барні стійки, а ліхтарі на діряві люстри. Схоже, процес уже розпочався.

І якщо місцева влада, яка за законом має дбати про благоустрій, буде змушена ремонтувати те, що зруйнували мешканці Ковеля (до того ж за кошти тих же ковельчан – платників податків), то меценати, які допомагають створювати затишок виключно з власного бажання, наступного разу подумають: а чи варті ковельчани цього? Я не хочу образити добропорядних мешканців нашого міста. Переконана, що таких більшість. І ми з вами маємо якось реагувати на тих, хто ганьбить Ковель такими вчинками.

Згадаю вкотре про день відкриття набережної, коли представник благодійного фонду Наталія Маленицька просила нас із вами не бути байдужими, а робити добрі справи. Події, що відбулися в Україні в останні роки і активними учасниками яких були й ковельчани, давали сподівання на те, що зміниться свідомість наших людей. Що іще має статися, аби нинішнє покоління молоді, до якого, зрештою, належу і я, зрозуміє, що змінювати треба себе, поважати чужу працю, любити своє місто. І якщо ми самі нічого не створюємо, то принаймні не повинні руйнувати те, що зробили інші.

Навряд чи мою коротеньку замітку прочитають ті, хто познущався над новоствореною красою. Мої слова більше спрямовані до тих, хто усе це з байдужістю споглядає. Знову процитую того ж Максима Новицького, який у «Типовому Ковелі» висловив думку, що реагувати на такі дії вандалів має громада. Тобто ми з вами.