Раніше 14 жовтня 1999 року відзначали свято Покрови як День українського козацтва. Вважають, що саме в цей день було утворено Українську повстанську армію, проте багато істориків не погоджуються з цим.

Шириться ряд легенд, пов’язаних зі свято Покрови. Ось одна і них: вважають, у цей день військо русів на чолі з Аскольдом хотіли захопити Константинополь. Тоді мешканці Візантії звернулися до Богородиці з молитвою про порятунок. І Богородиця з’явилася перед людьми та вкрила їх покровом (омофором). Отак і врятувалися люди від ворогів.

Згодом, як свідчать деякі джерела, Аскольд та його дружинники прийняли хрещення.

За іншою легендою Пресвята Богородиця з’явилася мешканцям міста у храмі, після чого противники відступили, а місто було врятовано.

Хоча свято було впроваджене ще з часів хрещення Русі, особливе шанування Покрови Богородиці починається з 12 століття при князеві Андрії Боголюбському, який збудував Покровську церкву. Перші монастирі на честь Покрови Богородиці виникли в Північній Русі — Звєрін Покровський в Новгороді (12 ст.) і Покровський в Суздалі (1364).

На території України найстарішою церквою, яка присвячена святу Покрова, є Покровська церква в селі Сутківці Хмельницької області, зведена у 1467 р. як фортеця.
2014 року в українському суспільстві в результаті реакції на збройну агресію Росії підсилилися проєвропейські тенденції: відмови від радянських символів і свят, зокрема, від Дня захисника Вітчизни.

14 жовтня 2014 року Президент України Петро Порошенко з метою вшанування традицій та на підтримку ініціативи громадськості скасував відзначення Дня захисника Вітчизни і встановив свято День захисника України, яке відзначатиметься щорічно 14 жовтня. Цей день вважається законним вихідним!

Тому, дорогі чоловіки, зі святом Вас! Будьте мужніми, сильними, коханими, впевненими в собі! Здоров’я Вам міцного та чоловічої краси! І пам’ятайте, що для кожної жінки та дівчини її чоловік чи хлопець є найкращим захисником!