Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко, яка брала участь у форумі аграріїв у Кропивницькому, озвучила вимоги,що їх висловили учасники зібрання в ультиматумі до Президента, Прем’єр-міністра та парламенту. Ключова з них – продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Тому народний депутат закликає «негайно припинити всі інформаційні танці навколо того, щоб перетворити землю на товар».

– До партії, до мене як до її лідера звернулися аграрії, фермери, які розповіли про те, що відбувається в їхніх господарствах із землею, їхнім правом та можливістю працювати. Для України аграрний сектор, фермерські господарства, одноосібні господарі – це справжня цінність. Слухати їх, реагувати на їхні сигнали – це обов’язок української держави. Аграрії нас просять: зупиніть продаж сільськогосподарської землі, – пояснила Юлія Володимирівна. – Ми повинні зараз підняти всю країну, всіх свідомих людей проти того, щоб у парламенті не пройшов закон № 4010а про емфітевзис землі сільськогосподарського призначення, бо через нього її можна буде продати без дозволу народу.

Лідер «Батьківщини» нагадала статтю 13 Конституції України, де йдеться про те, що «без дозволу народу ніхто не може доторкнутися до землі». На її думку, мораторій на запровадження ринку землі слід продовжувати до тих пір, поки фермерські господарства не стануть міцно на ноги і не почнуть отримувати прибутки, переробляючи свою продукцію, відтак матимуть достатньо грошей для придбання землю.

На форумі в Кропивницькому аграрії висунули вимогу – не допустити скасування в бюджеті на 2017-й пільгової податкової системи для селян. Навпаки, для малих і середніх підприємств треба повернути ту, яка існувала до цього року. Вони також наполягають, щоб парламент ухвалив усі законопроекти, що дозволять створити єдину системну, стратегічну підтримку сімейних ферм. Такі законопроекти разом із сільгоспвиробниками подала у Верховній Раді фракція «Батьківщина».

Ще одна з вимог учасників форуму, яких підтримала політична сила Юлії Тимошенко, – припинити знищення сіл, селищ та міст районного підпорядкування. Їм необхідно повернути власну доходну базу і не руйнувати, прикриваючись стратегією об’єднання громад.