Міська влада Ковеля занепокоєна змінами до Бюджетного кодексу

Прийнято звернення до Президента України, Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради щодо збільшення субвенції на освіту та охорону здоров’я.

Міська влада Ковеля стурбована змінами до Бюджетного кодексу, що передбачають утримання приміщень загальноосвітніх навчальних закладів та їх технічного персоналу, оплати комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я за кошти місцевих бюджетів.

За словами міського голови Олега Кіндера, це непосильне навантаження для міста на 2017 рік. Адже, на ці потреби додатково необхідо на охорону здоров’я – 10 мільйонів, на освіту – 20 мільйонів гривень.

Під час зустрічі з медиками та педагогами Олег Олексійович зазначив, що передбачені зміни до Бюджетного кодексу призведуть до ряду проблем у галузях, вони призупинять їх розвиток. У нинішньому році для закладів освіти та охорони здоров’я було виділено понад 20 мільйонів гривень. За ці кошти вдалося провести необхідні ремонтні роботи, закупити сучасне обладнання. Надалі фінансові ресурси доведеться використовувати на оплату енергоносіїв та комунальних послуг.

Колективи освітян та медиків міста прийняли звернення до Президента України, Премєр-міністра, Голови Верховної Ради, в яких просять не приймати зміни до Бюджетного кодексу України в частині передачі з Державного бюджету на місцеві повноважень щодо утримання приміщень загальноосвітніх навчальних закладів та їх технічного персоналу, оплати комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я.

Їх підтримали і члени виконкому на сьогоднішньому засіданні, висловивши своє занепокоєння ситуацією та прийнявши відповідне звернення до керівників державної влади.

Президенту України
П. Порошенку

Голові Верховної Ради України
А.Парубію

Прем’єр-міністру України
В.Гройсману


Звернення

Виконавчий комітет Ковельської міської ради висловлює глибоке занепокоєння щодо внесеного Кабінетом Міністрів України на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (№ 5131 від 15.09.2016).

Освітня субвенція з Державного бюджету України місцевим бюджетам, з якої фінансуються державні та комунальні загальноосвітні навчальні заклади, у 2017 році відповідно до запропонованих змін до Бюджетного кодексу України має спрямовуватися виключно на заробітну плату освітянам.

На сьогодніні з освітньої субвенції фінансуються усі поточні видатки, а саме: заробітна плата педагогічних та технічних працівників, оплата комунальних послуг, енергоносіїв та харчування. У наступному 2017 році Кабінет Міністрів України пропонує утримувати приміщення шкіл та технічний персонал коштом місцевих бюджетів. Крім того, якщо у попередні роки кошти освітньої субвенції можна було використовувати на капітальні видатки (за умови, що покрито усі поточні видатки), то у запропонованих змінах до Бюджетного кодексу, така можливість відсутня.

У нинішніх реаліях абсолютно неприпустимим є передача на місцевий рівень утримання технічних працівників у загальноосвітніх навчальних закладах та оплати комунальних послуг, зважаючи на зростання цін на енергоносії. Фінансова спроможність місцевих бюджетів утримувати свої школи буде недостатньою.

Проектом Державного бюджету на 2017 рік також пропонується виключити зі складу медичної субвенції видатки на комунальні послуги та енергоносії, передавши їх повністю на фінанування місцевим бюджетам за власний рахунок. Таким чином уряд бере на себе зобовязання фінансувати в повному обсязі заробітну плату і за рахунок цього значно її підвищити. Разом з тим зарплата медпрацівників у 2017 році буде і надалі прив’язана до Єдиної тарифної сітки, в якій вже сьогодні, перший тарифний розряд на 265 грн. менший за мінімальну зарплату.

А для реального підвщення платні необхідно значно збільшити видатки на виконання загальнодержавних витрат за бюджетною програмою «Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам», збільшивши норматив бюджетної забезпеченості на одного жителя.

Видатки на енергоносії і комунальні послуги перекладаються на місцевий бюджет. При існуючих фінансових ресурах це призведе до зростання додаткового навантаження на бюджет міста за рахунок збільшення витрат на охорону здоров’я. Через відсутність необхідного бюджетного ресурсу може виникнути ситуація, за якої значно погіршиться якість медичних послуг, що надаються громадянам. Це – холодні палати, відсутність медикаментів, харчування, неможливість оперувати без належної оплати за електроенергію.

Вважаємо недоцільним передачу видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв в галузі охорони здоров’я на місцевий рівень при існуючій податковій базі. У такому випадку пропонуємо передати додатково фінансовий ресурс, наприклад норматив відрахування ПДФО збільшити з 60% до 75% для міст обласного значення.

Враховуючи вищезазначене, ми, члени виконавчого комітету Ковельської міської ради, вважаємо неприпустимим ухвалення змін до Бюджетного кодексу України у запропонованій Урядом України редакції та вимагаємо від керівництва держави дослухатися до наших аргументів.

З метою забезпечення належного фінансування та повноцінної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів та закладів охорони здоров’я у 2017 році ми просимо керівництво держави залишити відповідні норми Бюджетного кодексу України у чинній редакції.

Прийнято виконавчим комітетом Ковельської міської ради

13 жовтня 2016 року
Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.

Авторизуватися

Вперше на KovelPost? Приєднуйтесь

Читайте нас також: