Кожного року 9 листопада українці відзначають День української писемності та мови. В цей день на українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності, коли всі українці мають можливість не лише перевірити себе на знання мови, а й продемонструвати єдність з тими хто любить рідне слово.

До написання Всеукраїнського диктанту долучились і вихованці Ковельської виховної колонії управління Державної пенітенціарної служби України у Волинській області. Під керівництвом вчителя української мови та літератури неповнолітні, які виявили бажання перевірити свої знання, написали диктант «На зламі тисячоліть».

Разом з вихованцями для написання диктанту сіли за парти їхні ж вчителі, які власним прикладом продемонстрували солідарність з усіма, хто хоче щоб українці говорили рідною мовою та зберегли її для наступних поколінь.

Крім того, вчителями школи була проведена урочиста лінійка та тематичний захід, приурочений до Дня української писемності та мови.

Керівництво установи сприяє у проведенні подібних заходів, так як вони розвивають національні традиції та формують національну свідомість в осіб, що перебувають в місцях несвободи.