Попри адміністративний ресурс та спроби фальсифікацій, за результатами виборів рад новоутворених об’єднаних територіальних громад, що відбулися 11 і 18 грудня, партія «Батьківщина» отримала впевнену перемогу, пишуть «Вечірні вісті».

В рамках першого туру на виборах до місцевих рад 41 об’єднаної територіальної громади кандидати від «Батьківщини» отримали 123 мандати, або 29,86% від кількості депутатів — партійних висуванців. Але під час другого туру в 142 ОТГ розгорнулася запекла боротьба. За попередніми підрахунками, кандидати від «Батьківщини» отримали 475 мандатів, що складає 33,5%. Друге місце отримав БПП – 218 мандатів (15,4%), далі «Аграрна партія» – 178 (12,6%), «Наш край» – 100 (7,1%), УКРОП – 63 (4,4%).

– Ми вважаємо, що об’єднання громад у нинішньому вигляді – це ліквідація частини поселенської мережі в Україні, тобто малих сіл і селищ. Це, по суті, урбанізація країни і очищення сільськогосподарської землі від селян та аграріїв, – говорить лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

Водночас, за її словами, «Батьківщина» брала участь у виборах, щоб не дати можливості ліквідувати школи, фельдшерсько-акушерські пункти у віддалених селах та не дозволити розікрасти землі, які знаходяться в об’єднаних громадах. Тимошенко наголосила, що таких масових фальсифікацій, які мали місце на цих виборах, не було навіть під час президентських чи парламентських перегонів.

– Кандидатів у депутати від «Батьківщини» примушували складати посвідчення члена партії, проти наших висуванців на посади голів об’єднаних громад порушували кримінальні справи… Проте, незважаючи на підкуп та на адмінресурс, партія «Батьківщина» отримала абсолютну першість на цих виборах, – наголосила Юлія Тимошенко.