22 січня український народ відзначає важливу дату своєї багатовікової історії – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Софією Київською відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

Цей день залишив глибинний слід в історичній пам'яті нашого народу. Він ще раз нагадує нам про найсвятіші духовні цінності, про те, що наша держава – соборна, унітарна. Це величне свято. Адже, до незалежності Україна йшла довгим, тяжким та жертовним шляхом. Це не одне століття боротьби наших славних предків.

З нагоди Дня Соборності України сьогодні у Народному домі «Просвіта» відбулись урочисті, в яких взяли участь представники міської влади, громадських організацій, установ та підприємств.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять усіх, хто поліг за незалежність і територіальну цілісність держави. Від учасників зібрання були покладені квіти до підніжжя пам’ятника борцям за волю України та стели, загиблим на сході землякам

Ведучі заходу Наталія Гончар та Анастасія Рубець акцентували увагу на історичних фактах, що передували злуці та подіях сьогодення, адже Україна знову бореться за свою територіальну цілісність.

Неповторну, святкову атмосферу допомогли створити кращі колективи міста: народний аматорський ансамбль пісні і танцю «Лісова пісня», камерний оркестр «Квінта», народна аматорська хорова капела, народний аматорський хор ПТМ «Ковельтепло» «Криниця», народний художній хореографічний колектив «Барвінок», дитяча студія народного танцю «Дзвіночок», клуб бального танцю «Модерн», солісти Андрій Рудчик, Анастасія Смаль, Василь Марчук та інші.

Джерело: Ковель - офіційний сайт міста