Відповісти на це питання практично неможливо. Це увійшло у звичку людей. Навіть якщо до сміттєвого контейнера залишиться 10 метрів, то більшість людей викинуть фантик, не доходячи до контейнера...

Однією з актуальних проблем нашого часу є проблема забруднення сміттям навколишнього середовища.

Щороку кількість твердих побутових відходів збільшується на мільярди тонн. Однією з головних причин цього процесу є відсутність механізмів регулювання збору і переробки. Утилізація мільярдів тонн твердих побутових відходів - це колосальна проблема.

Багато людей люблять виїжджати на природу, на шашлики або просто відпочити, але назвати природою місце, куди вони приїжджають, можуть, напевно, тільки вони. Любителі пікніків, які були на місці відпочинку до них - забруднюють місцевість в радіусі так, що природою це назвати вже не можна. Оскільки наступна партія «мандрівників» вчинить так само, то для них не здається, що відпочинок на природі повинен виглядати інакше.

Звичайно, не кожна людина має шкідливі звички, але останнім часом все частіше можна зустріти сміттєвий пакет, що валяється біля під'їзду будинку, в під'їзді, на тротуарі, на стежці, що веде до будинку. Зустріти таке неподобство можна де завгодно. Що трапилося, сміття стало важче? Може воно мимовільно вивалюється з рук людини, що несе його викидати? Або якісь зовнішні сили діють на свідомість і змушують викинути його негайно?

Все набагато простіше, людина бачить, нікого немає навколо - значить можна, хтось з дитинства звик так робити, ще тоді йому не дали запотиличник, а тепер це увійшло в звичку, і можливо його діти будуть робити так само. Поганий приклад - заразливий, і це факт.

В мережі натрапив на одну цікаву статтю: “Відкриття вчених: люди мало відрізняються від свиней”. До такого висновку фахівці прийшли після того, як підійшло до кінця найбільше в історії дослідження генома свиней.

Відомо, що людина, як і свиня, завжди знайде бруд. Йдеться про гігієну і чистоту. Це ті соціальні моменти, які прищеплюються людині в процесі еволюції. І якби суспільство не вимагало акуратності, то люди, напевно, все таки перетворювалися б у свиней.

Люди і свині не просто їдять, а жеруть. Зжирають себе. Ми їмо не для того, щоб жити, а вже дійшли до того, що їмо, щоб їсти. Зробили з їжі культ. А подивіться на інших тварин: чи часто ви бачили жирного дикого кабана чи оленя? А ось в людській і свинячий моделі поведінки бажання є - первинне.

Людям і свиням притаманна ще одна риса - це егоїзм. Хоча тут люди свиней перевершили. Чому? Якщо свиней кинути в свинарнику, то вишикується своя ієрархія, у них є почуття стадності. У людей все не так. Люди здебільшого егоїстичні: в своєму середовищі кожен - сам за себе.

Тому, можливо, не варто звинувачувати окремих людей у свинячій поведінці? Можливо не варто давати зауваження? Можливо закривати очі на вчинки своїх друзів, знайомих, сусідів, з вигляду нормальних людей, а по вчинкам — справжнім свиням?

Ось фото, які доказують свинство людей. За ніч собаки пороздирають пакети і сміття вкриє весь двір. Свинство людей зашкалює...

Якби доблесні охоронці закону приділяли більше часу порядку на вулицях, в районах, і карали тих, хто дійсно приносить суспільству шкоду, якби батьки з дитинства вчили дітей любити природу і не показували погані приклади, тоді б матінка природа сповна дарувала людям свою красу.

Змінюючи природу, людина повинна передбачати наслідки і в разі необхідності запобігати їм. Якщо кожна людина задумається про це і перестане викидати сміття куди попало, то світ стане чистішим. Потрібно не забувати також про екологічне виховання молодшого покоління.

Давайте разом будемо любити і берегти природу!!!