Павло Макарусь: «Кроссфіт ‒ це той вид спорту, який я шукав усе життя»

Сьогодні дедалі більшу симпатію серед українців завойовує такий вид спорту як кроссфіт. І не даремно. Цей напрям поєднує важкоатлетичні, гімнастичні й аеробні навантаження, а тому розвиває людину різнобічно, готує до екстремальних життєвих ситуацій. Тут важливі не лише сила та швидкість. Виклик неможливому, постійна боротьба з самим собою та інтенсивними навантаження ‒ кроссфіт любить витривалих. Про перші кроки цього напрямку в Ковелі, особливості тренувань та власні спортивні досягнення розповів тренер з кроссфіту Павло Макарусь.

− Павле, як кроссфіт з’явився у Вашому житті?

− Кроссфіт − це той вид спорту, який я шукав давно. Мене завжди цікавила не фізична форма, а те, що я зможу зробити в повсякденному житті. Одна справа — виконувати жим штанги в зручному положенні, інша ‒ нести важкий мішок чи, до прикладу, бігти з дитиною на руках до маршрутки. Тому функціональні тренування були на першому місці.

На той час «обертів набирав» новий вид спорту − кроссфіт, яким, до речі, займаються працівники всіх силових структур США. Звісно, мене як чоловіка це дуже зацікавило. Дізнався, що в престижному клубі Києва навчають тренерів. І я поїхав, пройшов навчання й отримав сертифікат, кардинально змінивши своє життя.

− Заняття спортом коли-небудь допомагали? Наприклад, для самооборони?

‒ На щастя, такого не траплялося. Але заняття функціональним тренінгом додають впевненості в собі та у своїх силах, адаптують до будь-яких життєвих випадків. За необхідності, я зможу захистити себе та близьких мені людей.

‒ Чому виникла ідея залучити до цього виду спорту ковельчан?

‒ Кожна людина пропагує те, в що вірить. А почалося все з того, що ми з колегою вирішили спробувати сили на чемпіонаті України з кроссфіту в Кіровограді, де зібралося близько ста атлетів з усієї країни. Ми були перші чоловіки з Волині. Це був неабиякий досвід. Запальна атмосфера та заряд яскравими емоціями ще раз довели, що ковельчани мають знати про кроссфіт.

Як на мене, спорт вузько профільний. А життя не ділить людей на категорії ‒ бігун ти чи важкоатлет. Потрібно розвиватись різносторонньо. Саме це має на меті кроссфіт. Відповідно, хотілося максимально зробити усе для того, аби допомогти жителям міста стати кращими. І вже незабаром до мене почали звертатися люди, з’явилася невеличка група.

‒ Зараз Ви тренуєте інших. Із чого починається заняття для новачка? Адже він приходить у групу, яка постійно фізично «зростає».

‒ Насамперед, ми працюємо над технікою виконання вправ, аби уникнути травм. Тут поспішати не потрібно. Поступово підвищуємо інтенсивність навантажень і контролюємо серцебиття. Однак для кожного відвідувача передбачений індивідуальний підхід. У будь-якому разі усі наші тренування спрямовані на результат.

‒ Що потрібно для досягнення максимального ефекту? Це лише тренування?

‒ Звичайно, ні. Існують три головні складові. Це систематичні тренування, збалансоване харчування і належний відпочинок. Не варто ними нехтувати.

‒ До речі, коли будуть помітні перші результати?

‒ Результат не змушує чекати! Спочатку людина починає себе краще почувати, зростає витривалість, сила організму. На кожному тренуванні ви заряджаєте киснем увесь організм, що покращує розумову діяльністю. До того ж, вам з легкістю вдасться спалити зайві калорії після свят (посміхається).

‒ У Ковелі кросфіт лише на початковій стадії розвитку. Вдавалося організовувати змагання, проводити семінари?

‒ Я «стукав» у всі двері. Говорив з власниками фітнес клубу «BODYMASTER», місцевою владою, шукав спонсорів. Так, спільними зусиллями у День міста провели перший чемпіонат з кроссфіту у Волинській області. Пам’ятаю, тоді була шалена спека, близько 40 оC. Але ніхто не відмовився брати участь у змаганнях.

Також організовував турніри на майданчику для занять кроссфітом в клубі «BODYMASTER», який побудували самостійно. Потім були численні онлайн-змагання. Возив свою групу підлітків у Київ на змагання «CrossFit Banda Arena Challenge-2016», де вони продемонстрували вражаючі результати. Я вірю в їх та їхнє майбутнє.

Останній захід ‒ відкриті тренування в Ковельському промислово-економічному коледжі ЛНТУ до Дня студента.

‒ Що слугує мотивацією до занять спортом?

‒ Впевнений: у всіх бувають такі дні, коли виникає бажання опустити руки, просто не хочеться займатися. Я теж людина. Але знаю, що це ні до чого доброго не призведе. Не люблю програвати чи щось не доводити до кінця. Залишається налаштовуватися на позитив. Також відчуваю підтримку від членів команди з пауерліфтингу. Завжди намагаюся віддаватися на «повну», аби не підвести їх.

‒ Якими досягненнями можете похвалитися і який Ваш особистий рекорд?

‒ Я працюю тренером уже два роки. Є дійсним атлетом з кроссфіту, абсолютним Чемпіоном України в становій тязі. Мій максимальний результат 232,5 кг при власній вазі 70 кг. Я спробував себе у відкритому чемпіонаті України з пауерліфтингу, де зайняв перше місце у всіх вагових категоріях і виконав норматив майстра спорту міжнародного класу.

‒ А як щодо створення власного спортивного клубу?

‒ Якщо говорити про спорядження спортсмена, то тут не потрібно щось особливе. Головне − мати бажання займатися. Проте моїм вихованцям не вистачає окремої просторої зали, потужних функціональних зон та спеціального обладнання для більш продуктивних тренувань. Тому почати свою справу – велика мрія.

‒ Пляжний сезон не за горами. Що порадите людям, яким не вистачає часу відвідувати спортивний зал?

‒ Не вірю, що немає часу. Напевне, кожен знаходить вільну годину, щоб подивитись телевізор чи «посидіти» в соціальних чатах. Просто кожен сам розставляє пріоритети ‒ що важливе, а що другорядне!

Розмовляла Олександра ПАЛЬЧИНСЬКА.
Фото з архіву автора
.

Довідка:
Кроссфіт ‒ брендована система фізичної підготовки, створена у 2000 році колишнім гімнастом Грегом Глассманом. Спочатку цей напрям був розроблений як завершений тренувальний комплекс для військ спеціального призначення, поліції і військових в США. Сьогодні розвивається і як система фізичних вправ, і як змагальний вид спорту.

Кроссфіт – це універсальна система тренувань, спрямована на розвиток і поліпшення загальної фізичної форми спортсмена. Кожен, не залежно від віку, статі та рівня фізичної підготовки, може почати займатися цим видом спорту.

Тренування об’єднують у собі елементи різних спортивних напрямків: важкої атлетики, гирьового спорту, пауерліфтингу, пліометрики, гімнастики, бігу тощо. У програму кроссфіту входять різноманітні функціональні вправи з підвищеною інтенсивністю. Система тренувань розроблена таким чином, що протягом одного тренування спортсмен використовує максимальну кількість м’язів за короткий період часу. Така методика дозволяє не лише постійно перебувати в тонусі, а й розвинути реакцію, витривалість, силу, швидкість, координацію і гнучкість організму.
Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.