Найдорожчий метал у світі

Більшість людей думають, що найдорожчий метал це золото. Але існують на землі набагато цінніші метали, ціни на які різняться в десятки тисяч разів і залежать від того, чи зустрічається вони в природі, або отримані в спеціальних лабораторіях.

Найдорожчий з природних металів на землі є Родій. Відкритий в 1803 році і має обмежену кількість, що дорівнює всього кілька тонн на землі. Щороку видобувають приблизно декілька сотень кілограмів.

Даний метал є настільки дорогим, що застосовують тільки в тих областях і випадках, де неможливо без його обійтися. В основному використовується в автомобільних каталізаторах, робота яких полягає в перетворенні шкідливих вихлопних газів в менш шкідливі перш, ніж вони покинуть вихлопну систему автомобіля. Потреба в даному виді перетворенні з кожним роком все зростає, як зростає і його видобуток.

Родій нагадує за кольором і блиском алюміній, має сріблястий колір з блакитним відтінком, але більш твердий і стійкий до окислення і високих температур.

Другим за вартістю з металів є Платинум. Даний метал був відомий ще в Давньому Єгипті та Ефіопії.

Спочатку його приймали за біле золото, але через труднощі в обробці йому довго не могли знайти застосування. Першими його використовувати почали фальшивомонетники, оскільки платина була дешевою і важче срібла і золота. У природі в чистому вигляді його не існує, і в середині 18 століття метал визнали самостійним.

Золото є головним, прийнятим дорогоцінним металом по всьому світу. З найдавніших часів воно дуже цінується і по самій природі використовується для виробництва прикрас. Золото можна знайти тільки в чистому вигляді. Цей метал дуже пластичний, стійкий до корозії, однорідний і компактний.

Золото являює собою самий ковкий метал. Цікавим фактом є те, то з одного грама можна витягнути дротик в 2,4 кілометра. Золото незамінне як провідник і матеріал для електричних контактів, тому досить широко використовується в мікроелектроніці для провідників і гальванічних покриттів, раз'ємів та друкованих плат.

Далі слідує відкритий в 1803 році метал Іридій. Має сріблясто-білий колір, зовні схожий на олово і являє собою твердий, міцний, тендітний і один з найважчих металів.

Самостійно його майже ніде не використовують, а застосовують як лігатуру - сплава з двох і більше компонентів, призначених для введення в рідкий метал тугоплавких елементів. Вміст 10% іридію в м'якій платині робить метал міцніше в три рази.

З платиново-іридієвого сплаву виходять дуже гарні зносостійкі прикраси, які створюють ювеліри.

Цікаво знати, що іридій використовують для виготовлення еталонів ваги і довжини, електроконтактів, хірургічних інструментів і т.д. За один рік у світі витрачають близько тонни іридію.

Частина металу йде у хімічну промисловість, інші для каталітичних процесів, стоматологічних та ювелірних сплавів, а також виробництва бойових лазерів.
Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.