Відповідно до статті 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» безоплатна вторинна правова допомога – це вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя. Безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг: захист; здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

В контексті розбудови системи безоплатної правової допомоги в Україні утворено 100 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Так, зокрема, на території Волинської області утворено три місцевих центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги: Ковельський, Луцький та Володимир-Волинський.

З 1 липня 2015 року розпочав роботу Ковельський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який є структурним підрозділом Координаційного центру з надання правової допомоги Міністерства юстиції України. Ковельський місцевий центр забезпечує організацію надання правової допомоги, коштом держави, соціально незахищеним громадянам у цивільних та адміністративних справах, а також потерпілим та свідкам у кримінальних провадженнях. Діє структура на території Ковельського, Камінь-Каширського, Ратнівського, Старовижівського, Турійського, Любешівського та Маневицького районів. Скористатись послугами Ковельського центру можуть малозабезпечені особи: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, біженці, ветерани війни (у тому числі, учасники АТО зі статусом учасника бойових дій).

Безоплатну вторинну правову допомогу в центрі зможуть отримати:

1) особи, середньомісячний сукупний дохід сім'ї яких нижчий суми прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум» для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, або їх законних представників.

2) інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб або їх законних представників.

3) законні представники дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, безпритульних дітей, дітей, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім'ї.

4) особи, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту».

5) ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

6) особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною.

7) особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань.

8) особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною.

9) опікуни або піклувальники осіб, щодо яких суд розглядає справу про поновлення цивільної дієздатності фізичної особи.

10) особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку, або їх законних представників.

11) особи, реабілітовані відповідно до законодавства.

12) свідки в кримінальних провадженнях.

13) потерпілі у кримінальних провадженнях.

Адреса розташування центру: місто Ковель, вулиця Степана Бандери, 5

#ПравоваДопомога