1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Твоя собака - твоя відповідальність. Лікбез для власників домашніх улюбленців

Твоя собака - твоя відповідальність. Лікбез для власників домашніх улюбленців

"Алабай покусав у Ковелі чотирьох людей" - черговий заголовок зі стрічки новин.

На вулицях міста (і, на жаль, не лише на вулицях) справді зросла кількість домашніх тварин. У когось це щира любов до чотирилапих, у когось (в більшості) - данина тренду.

Нічого не маю проти такого альтруїзму, допоки він не порушує вимоги закону, мої права та мій особистий простір. Тому хочу нагадати власникам домашніх тварин окремі правила тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах.

Отже, власники собак, котів і хижих тварин зобов'язані:

- тримати сторожових собак на прив'язі і спускати їх з прив'язі лише в закритих дворах, що виключають можливість втечі; про наявність собак застерігати написом;

- не допускати, щоб собаки і коти забруднювали квартири, сходові площадки та інші місця загального користування в будинках, дворах і на вулицях;

- прибирати в усіх випадках екскременти тварин;

- виводити собак з жилих та ізольованих приміщень, а також ізольованих територій в загальні двори або на вулицю (з обов'язковим забезпеченням безпеки людей) тільки на короткому повідку і в наморднику, крім собак дрібних порід, на яких у реєстраційних посвідченнях зроблено відповідну відмітку;

- вигулювати собак на пустирях, задніх дворах і в інших місцях, спеціально відведених для цієї мети житлово-комунальними організаціями або виконавчими комітетами місцевих Рад народних депутатів.

Забороняється приводити собак і котів у приміщення магазинів, їдалень, на дитячі майданчики, бульвари, пляжі, парки, сквери, сади та інші місця загального користування.

Без повідків і намордників дозволяється тримати лише собак при отарах і гуртах тварин, при оперативному використанні спеціальними організаціями, собак спеціального призначення, а також собак під час муштри, на полюванні, на учбово-дресирувальних площадках.

За порушення цих Правил громадяни, які є власниками собак, котів або хижих тварин, несуть відповідальність у встановленому порядку.

Хочу закликати усіх господарів чотирилапих бути відповідальними власниками, а в першу чергу – відповідальними членами громади.

Бо лише ми можемо зробити наше місто безпечним та комфортним.


#ПравоваДопомога

Читайте також

Оголошено відбір серед адвокатів для навчання та участі у пілотному проєкті з відновного правосуддя

Оголошено відбір серед адвокатів для навчання та участі у пілотному проєкті з відновного правосуддя
Конкурс оголошено Координаційним центром з надання правової допомоги в рамках пілотного проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину».