1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Нотаріуси офіційно отримали повноваження на проставлення апостиля

Нотаріуси офіційно отримали повноваження на проставлення апостиля

Друзі, хочу нагадати вам, що саме цієї весни нотаріуси офіційно отримали повноваження на проставлення апостиля в документах.

Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном. На відміну від консульської легалізації, на апостилювання витрачається менше часу, а документи з апостилем можуть використовуватися в різних країнах, а не в одній.

Відповідні зміни стали можливими завдяки тому, що набрав чинності наказ Міністерства юстиції України від 27 лютого 2020 року № 702/5 «Про внесення змін до Порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України».

Метою цих змін є створення умов для ефективного обслуговування громадян за принципом «єдиного циклу та в одному місці» та задля економії їх часу.

Які ж саме документи можуть приймати нотаріуси для проставлення апостиля? Мова йде про офіційні документи, видані органами юстиції, судами та оформлені нотаріусами України.
Строк опрацювання документів - 2️ робочих дні, однак його може бути продовжено з відповідних підстав до 20 робочих днів.

Ольга Семенюк - заступник начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів)

#ЮстиціяВолині

Коментарі

Читайте також

Cолідарна відповідальність керівника боржника – новела Кодексу України з процедур банкрутства

Cолідарна відповідальність керівника боржника – новела Кодексу України з процедур банкрутства
Реальна перспектива солідарної відповідальності повинна стати ефективним стимулом для того, щоб керівник підприємства був уважним до боргів очолюваної ним компанії та оцінював кожну угоду з точки зору її подальшого впливу на фінансовий стан підприємства.