Нотаріуси офіційно отримали повноваження на проставлення апостиля

Друзі, хочу нагадати вам, що саме цієї весни нотаріуси офіційно отримали повноваження на проставлення апостиля в документах.

Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном. На відміну від консульської легалізації, на апостилювання витрачається менше часу, а документи з апостилем можуть використовуватися в різних країнах, а не в одній.

Відповідні зміни стали можливими завдяки тому, що набрав чинності наказ Міністерства юстиції України від 27 лютого 2020 року № 702/5 «Про внесення змін до Порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України».

Метою цих змін є створення умов для ефективного обслуговування громадян за принципом «єдиного циклу та в одному місці» та задля економії їх часу.

Які ж саме документи можуть приймати нотаріуси для проставлення апостиля? Мова йде про офіційні документи, видані органами юстиції, судами та оформлені нотаріусами України.
Строк опрацювання документів - 2️ робочих дні, однак його може бути продовжено з відповідних підстав до 20 робочих днів.

Ольга Семенюк - заступник начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів)

#ЮстиціяВолині

Коментарі

Читайте також

Cолідарна відповідальність керівника боржника – новела Кодексу України з процедур банкрутства

Cолідарна відповідальність керівника боржника – новела Кодексу України з процедур банкрутства
Реальна перспектива солідарної відповідальності повинна стати ефективним стимулом для того, щоб керівник підприємства був уважним до боргів очолюваної ним компанії та оцінював кожну угоду з точки зору її подальшого впливу на фінансовий стан підприємства.