Біологічно активні добавки — БАДи представляють собою «чудодійні» препарати, здатні, за словами виробників, вилікувати пацієнта від будь-якої страшної хвороби і жахливих недуг. Єдине, від чого не обіцяють вилікувати виробники, так це від наївності, завдяки якій і вдається розводити людей на покупку туфти за, майже завжди, чималі гроші.

БАДи - це дуже перспективний напрямок розвитку (медицини). Комерсанти теж зробили висновок, що БАДи - це дуже перспективний напрямок (викачування грошей). Тільки ось нормальний БАД треба спочатку науково розробити, потім зібрати для нього компоненти там, де ці компоненти і правда є, і тільки потім вже продавати. А це зайва трата грошей, і простіше в гаражі напресувати з крейди таблетки і впарювати за шалені гроші «нанотехнологічний супер-пупер кальцій в триде» (крейда ж і справді кальцій), який лікує від усіх хвороб.

Що потрібно зробити для того, щоб створити БАД?

- Пакуємо пісок.

- Оголошуємо його біологічно активним від глистів та води в коліні.

- Ненав’язливо повідомляємо, що препарат «розроблений всесвітніми ученими».

- Засіб рекламується як продукт «унікальних», «військових», «космічних», «древніх», «таємних», «надсекретних» технологій для обраних, що стали доступними всім і кожному завдяки компанії-виробнику.

- Розбавляємо ахінеєю про старовинні рецепти тибетських ченців.

- Цільова аудиторія свято вірить в титули і регалії, нехай навіть тричі вигадані, так що опис повинен бути за авторством якогось доктора наук, а клінічні випробування - ну звичайно ж - показали ефективність «розробки» трохи менше, ніж на сто відсотків.

- Пишемо, що він сприяє, зміцнює, відновлює і покращує, виводить шлаки тощо. Розміщуємо рекламу з "позитивними" відгуками лікування страшних болячок.

- Обов'язково нагадуємо "лохам", що тільки сьогодні і тільки для нього знижка в 30 і більше відсотків.

Ось і все, успіх гарантований, але лише для виробників!

Формально, БАДи проходять сертифікацію на безпеку. Головне, щоб БАД має бути неядовитий, а ось ліки, до того ж, ще й щось лікувати. На ділі їх перевіряти нікому і нафіг не треба. Всі БАДи вдають із себе дрібно покришену і спресовану в таблетки сушену травичку невідомого виду і, тим більше, незрозумілої дії на організм. Розрізнити, що це за трави, можна хіба що під мікроскопом, і то фахівцеві з великою кількістю знань і часу. А завозять їх тоннами щодня. Так що всі змирилися і ніхто нічого не перевіряє. Можна сміливо провозити хоч коноплю в таблетках.

Ліки все-таки виписують лікарі. Люди, які шість років навчалися в інституті (плюс інтернатура / ординатура). А БАДи впарюють вам люди, у яких, зазвичай, один день освіти з навчальною програмою - як зрубити бабло. Хоча, бувають і неадекватні лікарі, які піарять БАДи (добре, якщо тільки їх) для свого профіту.

Будь-яка людина при досить прямих руках і хоч трішки наявністю мізків здатна зробити БАД не гірше, ніж ній впарюють за сотні доларів. Для цього треба знайти потрібну траву (не під парканом і не вздовж автотраси), зібрати в потрібний час потрібні її частини, потрібним чином обробити та в необхідній кількості прийняти. Існує навіть великий шанс, що вона не отрується і не розщедриться на лікарню побільше, ніж на розлучення.

І що ковтають любителі БАДів, акулячий хрящ, витяжку із зерен, тертий рис або сильнодіючі ліки під виглядом БАДа, ніхто не знає. Але продовжують пити. А потім ці наївні громадяни, захлинаючись від захвату розповідають іншим про чарівні засоби від болю, імпотенції, високого холестерину, діабету. Громадяни, будьте пильні!

Якщо у вас є сумнвіви щодо БАДів, запитайтеся у лікарів про кількість пацієнтів, яким не лише ставало досить погано, але й робили хірургічне втручання.

Всім здоров'я і будьте обережні з БАДами!!!