Безумовно, читати книги корисно для інтелектуального, професійного і морального розвитку людини. Правильне читання книг - шлях до унікальних знань, який веде людину вперед і дає можливості для покращення життя, професійного та особистого самовдосконалення.

Кожна людина, яка регулярно працює над власним розвитком, рухається до успіху, постійно потребує нові знання, отримати які можна за допомогою багатьох джерел, основними з яких є звичайно книги. Книги являють собою найдоступніше джерело знань, однак, це не означає, що їх читання - просте заняття. Необхідно володіти знаннями про правильне читання книг.

Для того, щоб правильно читати книги, дуже важливо вміти правильно їх вибирати. Адже чи варто продовжувати читання, яке певною мірою здається вам марним, нецікавим і нудним? Навіщо витрачати час на те, що вам зараз непотрібно і можливо ніколи не знадобитися?

Виріб книги дуже відповідальна справа, аналогічна до покупки дорогої речі, адже це ваш багаж знань і майбутній досвід, від яких безпосередньо залежить ваш рух до успіху. Лише правильно вибрані книги заощадять ваші час і гроші, допоможуть отримати корисну інформацію.

Читання книг повинно задовольняти ваші потреби та поставлені цілі. Найкорисніше читати ті книги, які відповідають поставленим цілям та можуть допомогти вирішити поставлені перед вами завдання. Зокрема йдеться про спеціалізовану літературу, яка сприяє підвищенню кваліфікації працівника та допомагає в саморозвитку.

Ознайомтеся з біографіями авторів, які мають репутацію, авторитет, досвід у вивченні та використанні необхідних для вас знань. Також відвідайте соціальні сервіси для любителів читання, де існує можливість ознайомитися з відгуками читачів і критиків. Особливу увагу зверніть на опис книги, дізнайтеся, чи підходить вона вам і чи є в ній потрібна інформація.

Зрозуміти, чи дійсно цікаве видання, чи складною або доступною мовою подається матеріал, можна прочитавши кілька абзаців. Книга повинна читатися з легкістю, адже тексти, які усвідомлюються лише в глибокому розумінні, читати не цікаво.

Запам'ятайте, читання спеціальної та професійної літератури повинно бути активним! У процесі читання корисно виділяти, підкреслювати, коментувати і виписувати найбільш значущі частини тексту. Виділяючи важливу інформацію, значно краще засвоюється і запам'ятовується матеріал. Потрібно старатися не давати собі розслабитися, і тримати свідомість зосередженим на потрібному матеріалі, а не просто бігати очима по тексту.

Звичайно ж, метод активного читання не відноситься до читання художньої літератури, яку ви читаєте, щоб просто відпочити.

Щоб глибше розуміти прочитане, спробуйте отримати загальне уявлення про книгу і проведіть аналіз її структури, шукайте спільну мову з автором і глибоко вникайте в суть тексту, формуйте власну критичну думку.

Ще одне важливе правило читання книг - частіше запитуйте себе про те, чим може бути вам корисна та або інша порада і як можна використати її у своєму житті.

Буває, що прочитавши одну книгу з саморозвитку, людина починає жадібно читати іншу. У більшості випадків корисність такого читання дорівнює нулю. Оскільки отримана інформація не використовується, вона з часом забувається, адже великий потік інформації просто не встигає укластися по поличках у свідомості. Тому прочитавши книгу цілком, не поспішайте завантажувати або купувати іншу, а краще складіть план дій з розвитку на основі отриманих знань. Застосовуйте отримані знання на практиці. Хороша книга - це не бульварний роман, який читають за один день, а дар долі, який вам, необхідно вміло втілювати на ділі.

Запам'ятайте, не все прочитане обов'язково може бути застосовано до вашої ситуації і до вас особисто. Автор тільки описує свою точку зору, і вам не обов'язково дотримуватися його поглядів. Відкидайте марне і забирайте корисне.

Якщо вам зустрічаються невідомі вирази, фрази або слова, не лінуйтеся дізнатися їх зміст і тлумачення. Також не лінуйтеся дивитися на посилання та примітки, часом там знаходитися досить цікава, і найголовніше корисна інформація.

Досить складно читати книги різної тематики упереміж. Краще вивчати доповнювальні одна одну книги або які розглядають ті ж проблеми, але вже під іншим кутом. Це дозволяє краще зрозуміти прочитану книгу і розглянути предмет з усіх боків.

Якщо вам сподобалася книга, і ви почерпнули масу корисної інформації - неодмінно поділіться радістю з іншими. Залиште відгук про книгу в соціальних мережах, напишіть повноцінну рецензію у своєму блозі, складіть перелік найкращих цитат, порекомендуйте книгу друзям і знайомим. Так ви не тільки допоможете комусь отримати цінні та унікальні знання, а також самі зайвий раз підведете підсумок читання книги і розкладете по поличках засвоєну при читанні інформацію.