1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Бюро Правової Допомоги - 4 роки

Бюро Правової Допомоги - 4 роки

Чотири роки тому, з 01 вересня 2016 року, по всій Україні, у кожному районному центрі, з’явилися понад 400 бюро правової допомоги, які функціонують як відокремлені структурні підрозділи місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

На Волині нині налічується 14 бюро правової допомоги. Тож, напередодні четвертої річниці діяльності, ми вирішили розпитати про особливості роботи бюро правової допомоги фахівців, які працюють там із першого дня їх створення.

Розповідає начальниця відділу «Старовижівське бюро правової допомоги» Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тетяна Штик.

🟩 Про напрямки діяльності бюро правової допомоги
За роки свого функціонування бюро правової допомоги стали мережею точок активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад. У фокусі бюро правової допомоги – забезпечення громадянам можливості, у разі потреби, отримати кваліфіковану правову допомогу. Саме тому наша діяльність спрямована на надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги (крім захисту), забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції, здійснення правопросвітництва у територіальних громадах.

Ми усвідомлюємо важливість правозахисної місії, яка покладена на систему безоплатної правової допомоги, а тому працюємо задля забезпечення будь-якій особі, права і свободи якої порушені, ефективного засобу правового захисту.

🟩 Про найважливіші справи
Конвенцією про захист прав людини та основних свобод кожному гарантується право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов’язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Одним із видів правових послуг, які надаються бюро правової допомоги, є складення документів процесуального характеру та здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах.

Для нас важливо допомогти громадянину відновити його порушене, невизнане право, особливо, коли порушення відбулось з боку органу державної влади чи органу місцевого самоврядування.

До прикладу – справа про відмову управління Пенсійного фонду України у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах. Як відомо, управління Пенсійного фонду України часто відмовляють внутрішньо переміщеним особам у прийнятті документів, які підтверджують стаж роботи, у зв’язку з тим, що дані документи видані органами, що знаходяться на тимчасово окупованій території. Завдяки зверненню до відділу «Старовижівське бюро правової допомоги» Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги внутрішньо переміщена особа, якій управління Пенсійного фонду України відмовило у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, змогла оформити належну їй пенсію. Окрім того, суд стягнув з управління Пенсійного фонду України також судовий збір.

🟩 Про правопросвітницьку діяльність
Одним із напрямів діяльності бюро правової допомоги є правопросвітництво, мета якого полягає у формуванні в суспільстві правової культури та правової свідомості, сприянні підвищенню рівня знань та поінформованості громадян щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованих Конституцією та законами України, у різних сферах життя. Саме тому фахівці бюро правової допомоги проводять тематичні семінари, лекції, зокрема у навчальних закладах, закладах позашкільної освіти, навчально-виховних закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, для пенсіонерів, інвалідів, учасників АТО, молоді, громадських активістів, педагогічних працівників, медичних працівників, інших вразливих суспільних груп.

Важливою для нас є і правопросвітницька діяльність, що проводиться для школярів. Адже ми впевнені: якщо «інвестувати» в правову культуру дітей зараз, то в майбутньому явище правового нігілізму стане утопією.

🟩 Про партнерство
За роки функціонування бюро правової допомоги нам вдалося налагодити партнерські відносини з органами місцевого самоврядування.

У кожному районі затверджені Програми надання безоплатної правової допомоги населенню, які передбачають подальший розвиток і удосконалення системи надання правової допомоги та забезпечення права громадян на її отримання. Метою Програм є розробка та здійснення комплексу заходів правового, організаційного та економічного характеру, спрямованого на забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги осіб, які мають на неї конституційне право і потребують такої допомоги, а також забезпечення доступу до правосуддя.

Фахівці бюро правової допомоги надають органам місцевого самоврядування консультаційно-методичну допомогу з питань організації надання безоплатної первинної правової допомоги в громадах.

🟩 Про зміни
За 4 роки бюро правової допомоги пройшли шлях від надання правової інформації та консультацій до забезпечення доступу громадян до правосуддя.

Показуючи реальну роботу, бюро правової допомоги довели, що необхідні для суспільства, так як в громадян з’явилася можливість безкоштовно відстоювати свої права та законні інтереси. Нам вдалося завоювати довіру клієнтів та партнерів.


#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid

Коментарі

Читайте також

Правова допомога учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС при оформленні пенсії

Правова допомога учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС при оформленні пенсії
Ковельський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує про вирішення проблеми, з якою зіштовхнувся ліквідатор у зв'язку зі зниженням пенсійного віку.

Як малозабезпеченим сім’ям отримати державну соціальну допомогу

Як малозабезпеченим сім’ям отримати державну соціальну допомогу
Про алгоритм призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям – розповідають юристи Ковельського центру безоплатної вторинної правової допомоги.