Лідер «Батьківщини» має три важливі якості, яких сьогодні потребує країна – це величезний досвід роботи в Кабміні і Верховній Раді, особиста мужність, якої так не вистачає українським політикам, і детальна, розроблена, з урахуванням епідемії, політична і соціально-економічна стратегія виходу України з кризи.

Про це написав політолог Віктор Небоженко на своїй Фейсбук-сторінці, аналізуючи спроможність чотирьох найвпливовіших українських партій вивести країну з кризи.

Політолог вважає, що партія «Слуга народу» наразі є піар-проєктом і адміністративним ресурсом Офісу президента. У них є влада, але «немає розуміння, як нею розпорядитися і що потрібно Україні».

«Опозиційна платформа – За життя» має відкриту стратегію на зближення України з Росією, як спосіб виходу з кризи, але за рахунок інтересів України. «Європейська солідарність» має на меті повернення Порошенка у владу і захист його економічних інтересів.

«З точки зору національних інтересів України партія «Батьківщина» Юлії Тимошенко вигідно відрізняється від вказаних політичних сил. Вона не прагне повернути собі президентську владу чи повернути Україну в зону впливу Росії, а сама Тимошенко не раз доводила свою здатність боротися з кризами. «Батьківщина» активно дистанціюється, як від партії старого політичного противника Порошенка, так і від політики ОПЗЖ»,

–переконаний Віктор Небоженко.


Він звертає увагу на те, що ОПЗЖ і Євросолідарність ведуть «театральну боротьбу» і займаються лише розширенням свого електорату, а отже, й впливу. Однак, як зазначає політолог, головною умовою витягування України з глибокої кризи є здатність партій до політичної консолідації.

«У президента Зеленського ще є велика влада і непоганий особистий рейтинг, але відсутній політичний курс і стратегічне бачення розвитку України. А у Тимошенко немає великої влади, але є аргументоване стратегічне бачення, як вивести країну з глибокої кризи і готовність співпрацювати з президентом, Кабміном і Верховною радою», – резюмував Віктор Небоженко.

Джерело - https://uainfo.org/blognews/1600147299-viktor-nebozhenko