1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Обмежувальний припис - забороняє домашньому тирану перебувати в місці спільного проживання з постраждалою особою

Обмежувальний припис - забороняє домашньому тирану перебувати в місці спільного проживання з постраждалою особою

Якщо раніше домашнім насильством вважались дії, що вчиняються чоловіком та дружиною, які перебувають в офіційному шлюбі, то тепер, відповідно до Закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству», коло осіб розширено. Кривдником та потерпілим від домашнього насильства можуть бути і особи, які перебувають у громадянському шлюбі.

До одного з місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася жінка, яка розповіла, що потерпає від психологічного та фізичного насильства з боку свого співмешканця. Залякування, приниження, побої стали частиною її життя. Це все відбувалося у присутності дитини. Мати жінки, яка проживає з нею, також страждала від постійних погроз чоловіка.

Так як жінка проживала у одному із сіл Волинської області, за правовою допомогою вона звернулася до найближчого бюро правової допомоги.

Вислухавши жінку, фахівчиня бюро правової допомоги підготувала позовну заяву до суду, позовні вимоги обґрунтувала необхідністю видання судом обмежувального припису щодо заборони кривднику перебувати у місці спільного їх перебування строком на 6 місяців.

Адже, не зважаючи на неодноразові звернення клієнтки до поліції, притягнення поліцією кривдника до адміністративної відповідальності, він своєї поведінки не змінив, продовжував вчиняти сварки та бійки. Обмежувальний припис жінці необхідний для забезпечення нормального психологічного стану себе і своєї дитини, адже на час звернення за допомогою існувала ймовірність настання більш тяжких наслідків як психологічного, так і фізичного насильства.

Судом було підтримано позицію клієнтки та її представника і видано обмежувальний припис, яким заборонено кривднику перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою.

Коментар юриста БПД:
Домашнє насильство може вчинятися не тільки родичами. Як бачимо на прикладі цієї справи, співмешканець не перебував у зареєстрованому шлюбі з клієнткою. Відповідно до п. 3 ч. 1 ст.1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», домашнє насильство може вчинятися в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою.

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid

Коментарі

Читайте також

Примирення сторін судового процесу за участі судді

Примирення сторін судового процесу за участі судді
Аби надати можливість сторонам, які є учасниками судового процесу, домовитись про вирішення спірних питань, наслідуючи практику європейських судів, у законодавство включено положення про врегулювання спору за участю судді.

Земельний пай. Що варто знати?

Земельний пай. Що варто знати?
Із прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» наше суспільство почало розуміти просту істину, що земля – це цінність, що не старіє.

Борги при розлученні: кому виплачувати?

Борги при розлученні: кому виплачувати?
Під час розлучення перед колишнім чоловіком і дружиною може постати питання не лише поділу майна, але й боргів. Як відбувається розподіл боргових зобов’язань між уже колишнім подружжям, розповідає юрист Центру безоплатної правової допомоги.