У даній статті я опишу, що являє собою правильна установка Windows XP з флешки.

Багато скажуть, що тема застаріла, що ніхто не використовує цю операційну систему і так далі. Але... Насправді, ще досі є у наявності величезна кількість комп'ютерної техніки, яка працює на Windows XP.

Ця тема для мене стала актуальною з того часу, відколи купив нетбук Lenovo, технічні параметри якого не дозволяють встановлювати більш новішу систему. Відсутність CD-ROM змусила встановлювати систему з флеш накопичувача. З самого початку читав багато інформації по встановленню з форумів, але все одно несподівано з'являвся або синій екран з помилками, або щось тому подібне. Після кількох невдалих спроб, і відповідно витрачених годин роботи, я встановив собі операційну систему. Хочу поділитися цим досвідом і з Вами.

Слід зазначити, що досі в обігу велика кількість ноутбуків з наклейками даної операційної системи, що підтверджує наявність ліцензії на використання програмного продукту. А дивлячись на той факт, що Корпорація Майкрософт завершила підтримку Windows XP, не надаючи автоматичні оновлення, можна стверджувати, що дана стаття є кінцевою і в подальшому також оновлюватися не буде.

Аж цілих 12 років існувала підтримка Windows XP. За даний час безліч користувачів звикли до інтерфейсу та продовжують і далі користуватися даною системою. Оскільки оновлення апаратного забезпечення у домівках простих користувачів відбувається значно повільніше ніж на ринку, можна стверджувати, що Windows XP ще буде значний час використовуватися.

Windows XP чудово співпрацює зі старими пристроями, наприклад з принтерами. Тому, якщо у когось вдома справний принтер підключений до старенького системного блока, і робота користувача зводиться до перегляду фільмів, читання інформації в глобальній мережі та іншої стандартної роботи - встановлення операційної системи Windows XP цілком розумне і виправдане рішення.

Ну сподіваюся у вас є наклейка з кодом активації Windows, що підтверджує ліцензію. Порушення авторських прав це брудне діло, адже кожна пірацька копія програми - це недоплачені кошти авторам продукту, які довгий час працювали над своєю роботою. Лише уявіть ситуацію, коли автор програми працює на протязі місяця над своєю розробкою, очікуючи матеріальну винагороду за роботу, а в результаті отримує сотні або й тисячі пірацьких копій на комп'ютерах користувачів... Справедливо?

Давайте разом проявляти повагу до авторів програм, виконуючи їхні умови. А якщо не можемо виконати, тоді користуємося безкоштовними програмами, яких, між іншим, є величезна кількість. Лише варто навести приклад з Open Office, який складе конкуренцію комерційному Microsoft Ofifce. Мільйони людей по всьому світу користуються даним текстовим редактором, який задовольняє майже всі робочі потреби.

Опишу детально процес встановлення windows XP з флешки. Даний метод 100% працюючий, неодноразово перевірений і головне, що правильний.

Нам необхідний дистрибутив Windows XP, драйвери та флешка мінімум на 1 Гб. Дистрибутив операційної системи має бути оригінальним, тобто не збірка різних авторів зі своїми додатками, а чистий образ від розробників. Саме від цього факту залежить установка і стабільна робота системи. Також потрібні драйвера для даної моделі нетбука або простого ПК. Драйвера зіставляються в комплекті з комп'ютером, або ж завантажуємо на сайті розробника.

Створимо папку "D:\win_setup", в якій ще створимо папки "driver" з драйверами, і "WinXP", з дистрибутивом Windows.

В папці з драйверами (driver) повинні находитися завантажені драйвери у відкритому вигляді (не архівовані). Ось, наприклад, у мене так:


У папці WinXP повинні бути файли з інсталяційного диска Windows. Приблизно має виглядати так:


Коротко розповім для чого нам це потрібно. За замовчуванням в образі дистрибутива з Windows немає необхідних драйверів. Ми, просто додамо в цей же дистрибутив всі драйвери, включаючи для шини SATA, і так далі. Якщо ж встановлювати систему з цього дистрибутива, то відразу будуть встановлені весь комплект драйверів в чистому вигляді, що навіть дуже не погано, якщо ви не хочете засмічувати систему надлишковими програмами, які йдуть в комплекті з драйверами.

І так, для початку нам знадобитися безкоштовна програма nLite. Завантажити її не створить вам ніяких проблем на сайті http://www.nliteos.com.

Запусках nLiteі натискаємо Далі.

Вказуємо папку, в яку ми скопіювали файли Windows (D:\win_setup\WinXP). Програма повинна відобразити інформацію про дистрибутив Windows XP. Натискаємо Далі.

З'явитися наступне вікно:

У Вас поле "доступні передустановки" може бути і порожнім, це залежить вже від дистрибутива. Тиснемо Далі.

Нам потрібно інтегрувати драйвери в дистрибутив, тому в наступному вікні вибираємо тільки пункт "Драйвера", і натискаємо Далі.

Натискаємо на кнопку "Додати", потім "папка драйверів", вказуємо шлях. У вікні вибору драйверів для інтеграції вибираємо всі драйвера. У всіх вікнах підтверджуємо всі дії натисканням на кнопку "Ок". У Вас повинне з'явитися наступне вікно, де буде містити список всіх імпортованих драйверів.

Після цього натискаємо Далі, і підтверджуємо запуск процесу.

Тепер у нас є створений дистрибутив Windows XP, в якому вже є інтегровані всі необхідні драйвера.

Далі робота вже піде з підготовленою чистою флешкою. Для цього потрібно скористатися програмою WinSetupFromUSB. Знайти і скачати її також не надасть проблем, тому що вона вільно поширюється в просторах глобальної мережі.

Запускаємо цю програму.

В полі "Windows 2000/XP/2003 Source" вказуємо шлях до створеного вище дистрибутива Windows.

Далі натискаємо на кнопку "RMPrepUSB". У вікні вибираємо файлову систему (FAT32), в опції "BOOT OPTIONS" вибираємо "XP bootable[NTLDR]", і натискаємо "Prepare Drive". У відкритих вікнах підтверджуємо виконання операції натисканням кнопки "ОК".

Переходимо знову до головного вікна програми, і натискаємо кнопку "GO".

Установка займе приблизно 10-20 хвилин.

Після завершення операції, закриваємо утиліту, безпечно відключаємо флешку і пробуємо з неї завантажитися, вибравши відповідно при завантаженні нетбука завантаження з "USB HDD".

Після успішного завантаження з флешки, з'явитися вікно, в якому потрібно вибрати "Windows XP/2000/2003 Setup - First and Second parts", а потім "First part of Windows XP Professional setup".

Після першого етапу установки і перезавантаження потрібно знову завантажитися з флешки, але вибрати вже "Second part of Windows XP Professional setup".

Ну от і все, що хотів описати в цій темі. Коли писав її, паралельно встановлював Windows на нетбук, тому все, що описано вище, покроково було зроблено практично.