14 жовтня традиційно святкують свято Покрови Пресвятої Богородиці, 78-му річницю створення УПА, День Українського козацтва, День захисника України та вшанування пам’яті депортацій українців у ХХ столітті. У місті Ковель відбуватимуться масові заходи для його мешканців, яким необхідно максимально дотримуватися правил безпеки в умовах пандемії COVID-19 як на індивідуальному, так і на груповому рівні, адже рекомендації щодо запобігання поширенню COVID-19 ефективно працюватимуть лише тоді, коли їх будуть дотримуватися всі.

Фізичне дистанціювання передбачає дотримання безпечної дистанції щодо інших людей. ВООЗ рекомендує перебувати на відстані не менше метра один від одного. Цього правила треба дотримуватися незалежно від наявності ознак захворювання або контактів з хворими на COVID-19.

Зменшити ризик зараження COVID-19 і подальшого поширення інфекції доволі просто, для цього необхідно:

- Триматися від інших на відстані не менше метра, тому що під час кашлю, чхання або розмови з носа й рота людини виділяються дрібні краплі, які можуть містити вірус. Коли ви перебуваєте занадто близько, то можете вдихнути ці краплі та заразитися, якщо людина хвора COVID-19.

- Уникати місць великого скупчення людей, оскільки там набагато вища ймовірність опинитися в тісному контакті з особою, інфікованою COVID-19.

- Дотримуватися правил респіраторної гігієни дихання та кашлю. Під час кашлю або чхання прикривайте рот і ніс згином ліктя або серветкою. Використану серветку слід викинути і вимити руки. Вірус передається через дрібні краплі.

- Самоізолюватися до одужання, навіть якщо у вас легкі симптоми ГРВІ. Попросіть кого-небудь доставляти вам продукти до дверей квартири. Якщо вам необхідно вийти з дому, надягайте маску. Такі заходи допоможуть захистити ваше оточення від COVID-19 та інших вірусних захворювань.

- Якщо у вас підвищилася температура, з’явилися кашель і утруднене дихання, подзвоніть до сімейного лікаря, який, за необхідності, оперативно направить вас до спеціалізованого лікувального закладу.

Варто пам’ятати, що за порушення режиму карантину як громадяни, так і посадові особи можуть нести цивільно-правову, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність.