Волинська обласна організація ВО «Батьківщина» ухвалила заяву, в якій висловлює підтримку справедливим вимогам людей зупинити зростання цін на енергоносії.

У заяві, зокрема, йдеться про те, що Волинь опинилася серед областей, де встановлена найвища вартість природного газу.

«Волиняни змушені будуть платити понад 10 гривень за 1 куб/м газу, включно з оплатою його доставки. Окрім цього, людей позбавили можливості розраховуватися за перших 100 квТ електроенергії за пільговим тарифом. Скасовано також пільговий тариф на опалення електроенергією, а також пільги на електроенергію для жителів 30-кілометрової зони навколо Рівненської АЕС, до якої входить територія Маневицької громади нашої області», – прокоментував ситуацію керівник обласної парторганізації ВО «Батьківщина» Андрій Козюра.

Він зазначив, що цілком реально знизити вартість природного газу втричі, як це пропонує лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко: побутовим споживачам продавати блакитне паливо вітчизняного видобутку за тією ціною, за якою закупила його держава влітку.

«Батьківщина» Волині заявила, що депутати місцевих рад ініціюватимуть позачергові сесії для ухвалення звернення до президента, уряду, парламенту з вимогою скасувати підвищення ціни на енергоносії та встановити мораторій на їх зростання у карантинний період, та закликала представників інших політичних сил у місцевих радах спільно стати на захист людей.

На позачерговій сесії Волинської обласної ради депутати фракції «Батьківщина» одноголосно підтримали звернення до президента, уряду та парламенту щодо недопущення підвищення ціни на природний газ та електроенергію. Депутати-батьківщинівці внесли низку пропозицій, які підтримала більшість присутніх у сесійній залі обранців волинської громади. Зокрема, керівник фракції "Батьківщина" Андрій Козюра наголосив, що вартість природного газу має бути не більшою, ніж 3 гривні за кубічний метр. Адже саме за такою ціною його купувала держава у вітчизняних газодобувних компаній.

Депутатка Людмила Кирда зазначила, що слід також вимагати від уряду скасувати постанову №493 від 5 червня 2019 року, якою відмінено пільги та тарифи. А депутат Віктор Олійник наголосив, що за бездумне підвищення ціни на енергоносії відповідальна не тільки Національна комісія, яка здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, а й уряд.