Хвороба алкоголізму і наркоманії не обирає сім'ї за соціальним статусом чи складом. Коли з'являється проблема, першим ділом, куди звертаються люди за допомогою - це зазвичай наркодиспансер.

Хочу зауважити те, що лікарі таких закладів надають лише медичну допомогу наркоману чи алкоголіку. Проте наркоманія та алкоголізм це не лише фізичне, але й психологічне захворювання і є проблемою сімейною. Тому конче необхідний аналіз усієї системи сімейного укладу, в якому живуть і виховуються хімічно залежні люди. Без цього досягнути позитивного результату практично неможливо.

Саме через це, повертаючись до дому, туди де все і почалося, в хворого автоматично скорочуються шанси закріпитися в тверезості і не зірватися. 

Людина, яка хоч раз в житті потрапила до наркодиспансеру, зазвичай стає його постійним пацієнтом. 

В комплексному підході разом з реабілітаційними центрами, я консультую і надаю психологічну допомогу, як батькам, так і самим залежним. Також займаюся соціальним та індивідуальним супроводом хворих після реабілітації. Тільки поєднання процесу реабілітації з післяреабілітаційною роботою дають реальну можливість допомогти залежним та значно збільшують їх шанси розпочати нове життя. Адже, щоб закріпитися в тверезості, їм необхідно навчитися розуміти особливі моменти свого психологічного стану, які можуть бути причинами зриву. І часто без кваліфікованої допомоги хворим це не під силу.