АР Крим — це невід’ємна частина України, і її некоректне відображення на будь-яких сервісах, зокрема електронних мапах, є неприпустимим.

Сьогодні переважна більшість вебсайтів використовують карти, що функціонують на базі Британського сервісу OpenStreetMap та містять інформацію щодо приналежності Автономної Республіки Крим до Російської Федерації.

На офіційній сторінці OpenStreetMap вказується, що сервіс є не прибутковою організацією та спрямований на створення різнопрофільних цифрових світових карт, що мають відкритий комп’ютерний код та вільно застосовуються у роботі широкого кола операційних систем.

Також встановлено, що наведена платформа функціонує не лише на персональних вебсайтах, але й на ресурсах державних структур у різних регіонах України, що у свою чергу вказує на загрози порушення територіальної цілісності України, недоторканості її території та непорушність кордонів, яке гарантовано положенням Конституції України, Законами України та низкою міжнародно-правових актів.

Аналізуючи зазначену вище інформацію необхідно вжити заходів, щодо недопущення подальшого використання картографічних зображень територіальних одиниць, які містять інформацію щодо приналежності АР Крим до РФ з метою нівелювання загрозам національній безпеці України.