Учасники АТО, батьки, вчителі, жителі села Секунь звертаються до всіх захистити від свавілля голови.

Текст звернення до депутатів:

Ми, учасники АТО, батьки, вчителі, жителі села Секунь, звертаємось до всіх захистити нас від свавілля голови. Ми не можемо нормально працювати в такій атмосфері, чекаючи коли він приїде закривати школу.

Населення Секуня – 512 осіб. На цей час у селі є 60 дітей шкільного віку і 41 дитина дошкільного віку. На перспективу в 2021-2022 н. р. у перший клас іде 6 дітей, 2022-2023 н. р. – 7 дітей, 2023-2024 н. р. – 7 дітей, 2024-2025 н. р. – 7 учнів. У школі працює 17 педагогічних працівників, 3 сезонні працівники котельні, 3 технічних працівники. Село має вигідне і зручне географічне положення: розташоване біля траси міжнародного сполучення (Луцьк – Брест). На території села функціонують: СТОВ «Ратнівський аграрій», який надає матеріальну допомогу закладу освіти, два фермерських господарства «ОЛКО» та «Веремчук», три підприємці.

До жовтня 2020 року школа перебувала у складі Старовижівського району і питання про реорганізацію ніколи не виникало. Відвідавши школу ще до виборів, Роман Володимирович Троцюк вирішив, що школа не перспективна і підлягає реорганізації, бракує грошей на її утримання. Після розмови з батьками пообіцяв зберегти школу. Здобувши перемогу на виборах він знову наполягає – закрити школу, хоча жодного разу не відвідав навчальний заклад.

18 березня 2021 року видав розпорядження про створення робочої групи щодо формування оптимальної мережі закладів освіти Дубівської сільської ради, зокрема вивчення питання щодо реорганізації Секунської гімназії та Секунського дошкільного навчального закладу «Калинонька». Своє бачення майбутнього села висвітлив у соцмережах. Його плани схвилювали всіх. Думка жителів села його не цікавить. На першому засіданні робочої групи, головою якої є Троцюк Р. В., ним було запропоновано пониження ступеня навчального закладу. Члени групи намагалися переконати керівника громади у доцільності збереження навчального закладу у такому форматі як він є. Та не змогли. Вони вирішили залучити до обговорення даної проблеми батьків та жителів села .Запропонували провести сходи селян 28 березня, у неділю. На збори запросили і очільника громади. Приїхати він відмовився. Це для нього зайва розмова «переливання з пустого в порожнє» Люди чекали.

На зборах було присутніх 126 жителів.

Збори вирішили:

1. Надіслати Троцюку Р.В. колективне звернення від жителів села щодо забезпечення функціонування гімназії в тому форматі в якому вона є на сьогоднішній день.

2. Зберегти інфраструктуру села (ФАП, бібліотеку, будинок культури, садочок).

3. Відновити у селі Секунь посаду старости.

4. Звернутися з колективним зверненням від жителів села до голови Ковельської адміністрації Ольги Черен допомогти вирішити дану проблему.

Ми звертаємось до всіх з проханням допомогти зберегти школу врахувати думку всіх жителів.

Школа – це майбутнє села.

Текст колективного звернення:

Шановний Романе Володимировичу, беручи до уваги Ваші пропозиції щодо реформування мережі освітніх закладів в Дубівській громаді, зокрема вивчення питання щодо реорганізації Секунської гімназії та ДНЗ «Калинонька», ми, жителі с. Секунь, провівши опитування серед односельчан, переконливо просимо прислухатися до думки мешканців села і переглянути пропозиції щодо пониження ступеня школи. Наполягаємо знайти оптимальне вирішення цієї проблеми і зберегти школу І-ІІ ступеня в с. Секунь, розробити модель збереження освітніх закладів громади, подбати в про їх готовність до повноцінної роботи, вивчити досвід збереження шкіл в інших громадах.

Ви, як сільський голова, повинні дбати про розвиток кожного населеного пункту громади. Село живе - поки живе школа.

Сподіваємося на розуміння і прийняття мудрого рішення. Додатки з підписами жителів села Секунь додаються.


Додаткова інформація на сторінці Громада с. Секунь у Facebook.