Люди є соціальними істотами, які раді спілкуванню про будь-які проблеми та радості життя. Однак, потрібно дуже обережно вибирати співрозмовника, щоб спілкування не стало вірусним для нас. Поговориш з такою людиною і здається, що заразився його нещастями, проникся його неприємностями, як справжньою отрутою, і хочеться скоріше завершити розмову і поменше з ним контактувати.

Давайте поговоримо про те, як стати приємним співрозмовником, яких тем краще уникати і про що краще помовчати.
Дані поради рекомендується використовувати у всіх випадках, хоча слід пам’ятати, що є люди - винятки, з якими обмежень у розмові не існує.

Говорити про чужі секрети


Потрібно раз і назавжди запам’ятати: плітки - це табу. І не тому, що ви вважаєте себе пристойною людиною, а тому, що перемивати чужі кістки - справа невдячна. Ситуація може обернутися так, що через деякий проміжок часу факти зміняться, а на вас вкажуть як на першоджерело. А говорити про третіх осіб можна те, про що б ви говорили у разі їх присутності.

Говорити про себе погано


Ні в якому разі не принижуйте себе перед іншими людьми. Якщо вони захочуть вас принизити - вони знайдуть привід. Але якщо ви принизили себе самі - ви показали їм що ви нічого не варті.

Говорити погано про інших людей


Як казав Бенджамін Франклін:

Я ні про кого не буду говорити погано, але розповім все хороше, що знаю про кожного.

Розповідати про свої доходи та успіхи


Запам'ятайте, про гроші розмовляти заборонено. Ніколи не скигліть, якщо грошей немає. Відсутність грошей - це не те, про що слід говорити зі своїми знайомими. Мало у вас грошей, багато, зарплата висока або невелика - пліткувати про це не варто. Люди не люблять чужі успіхи, перемоги і удачі. Чуже щастя у багатьох викликає дискомфорт. Щастя і гроші люблять тишу.

Якщо ви отримали премію, вам пообіцяли нову високу посаду, або ви зробили вдалу і вигідну покупку, не поспішайте з цією новиною до друзів і родичів.

Розповідати про свої проблеми


Вірити у те, що розповівши про свої проблеми друзям та знайомим, хтось із них їх вирішить - найбільша помилка. Вам може здатися, що якщо ви поділитеся негараздами в сімейному житті або на роботі, то вас пожаліють, зрозуміють і немов за помахом чарівної палички все зміниться на краще. Це брехня!

Ви тільки показуєте невміння вирішувати проблеми, і у ваших друзів сформується думка, що ви - невдаха, вам весь час не щастить і від вас краще триматися подалі, бо ви слабак. Беріть на себе відповідальність за своє життя і не дозволяйте нікому в ньому колупатися.

Говорити про свої плани


Успішні та багаті люди уникають говорити про свої плани, які ще не почали реалізовувати. Якщо ви хочете відкрити свою справу, поміняти роботу, почати новий проєкт, відносини або ремонт - закрийте рот на замок.

Якщо ви вже почали реалізовувати свій проєкт, то говоріть не про те до чого ви прийдете а про те, що необхідно зробити. Ви отримали енергію на цю реалізацію, так не витрачайте її даремно.

Розповідати про власні хвороби


Якщо вашим станом цікавиться дійсно близький друг, родич або член сім’ї - це одне. Але подробиці аналізів, візитів до лікаря і самопочуття по днях з усіма симптомами більшість людей не цікавлять. Ваше здоров’я — це виключно ваші проблеми.