Громадяни України на всеукраїнському референдумі, який організовує команда Тимошенко, мають висловити свою думку щодо нав’язаного владою дикого ринку землі та можливості продажу чорноземів іноземцям. Саме результати волевиявлення стануть на противагу маніпуляціям, які використовує владна команда. Про це у своєму дописі на фейсбук-сторінці пише політичний експерт Олександр Кочетков.

«Загальнонародний референдум, який зараз має намір організувати Юлія Тимошенко – це єдиний спосіб зберегти нашу демократичну основу. Воля громадян на референдумі – єдине, на що можна спиратися. При всіх маніпуляціях, які здатна задіяти владу», – вважає експерт.

На його переконання, недоцільно використовувати такий стратегічний об’єкт, як сільськогосподарська земля для «латання дірок в бюджеті». Як мінімум тому, що «завтра вони виникнуть знову» через непрофесійність влади, розквіт корупції та неефективне управління.
«Треба запускати ринок оренди землі. Оренди з правом викупу після закінчення певного часу. При оренді можна прописати безліч необхідних умов, що стосуються сівозміни, використання добрив і отрутохімікатів, зміни цільового призначення тощо. І тільки ті орендарі, які відповідально й ефективно господарюють на землі, зможуть її викупити», – зауважив Кочетков.

Нагадаємо, «Батьківщина» розпочала підготовку всеукраїнського референдуму щодо неприпустимості розпродажу сільськогосподарської землі. До ініціативної групи, яка збиратиме підписи по всій Україні, вже долучилися понад 12 тисяч осіб.