Як свідчить опитування соціологічної групи «Рейтинг», проведене наприкінці квітня, 79% громадян виступають проти розпродажу землі іноземцям, що стартує вже з 1 липня.

Абсолютна більшість українців переконані, що рішення про запровадження в Україні ринку купівлі/продажу земель сільськогосподарського призначення повинно ухвалюватися на всеукраїнському референдумі. Про це заявили 77% опитаних, а 58% громадян однозначно готові взяти участь у такому референдумі. Тим часом 16% – не підтримують такої ініціативи, 17% – радше за все візьмуть участь, 20% – планують проігнорувати.

Найбільш одностайні ж українці в питанні доцільності розпродажу вітчизняних чорноземів іноземцям. 79% виступають проти такої політики. Підтримують цю ідею лише 15%.

Опитування було проведено потягом 23-27 квітня 2021 року в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Опитано 2000 респондентів. Помилка репрезентативності не перевищує 2,2%.

Нагадаємо, головним противником розпродажу української землі іноземцям є «Батьківщина» Юлії Тимошенко, яка нині допомагає українцям із організацією «земельного» референдуму. Партія вже відкрила гарячу лінію (0 800 30 20 19), а на 22 травня призначено збори ініціативної групи, яка здійснюватиме підготовку до всенародного опитування.

Переглянути документ: Ставлення українців до запровадження ринку землі