Величезна кількість картинок, фейкових новин, коментарів та іншої інформації ефективно справляються зі своїм завданням наблизити рівень нашого інтелекту до абсолютного нуля. Соціальні мережі заганяють наше особисте життя в рамки комп'ютерної гри часів тетрису або змійки. Мета користувача переміщатися по віртуальному простору, збираючи лайки і залишаючи коментарі. Соціальні мережі - це шлях до деградації особистості!

Художник: Steve Cutts

Все у тебе є: світло є, газ є, попередні покоління постаралися. Раніше люди могли щось робити руками, а не тільки сидіти в білих сорочках в офісі. А зараз ми живемо в епоху ілюзії дії. Вся наша дійсність приводить нас до потреби безглуздо убити час.

Тільки ніхто і ніколи не може вбити час, але час постійно вбиває нас самих. З чим ти прийдеш під кінець життя? Ось ти вбивав, і вбивав свій час, і ось він закінчився, а далі що? А що ти встиг зробити? Виростити дві тонни віртуальної морквини? Зібрати тисячу віртуальних друзів?

Соціальні мережі створили можливість самовираження, спілкування, вони є ілюзією задоволення реальних потреб. Соціальні мережі призвели до того, що поступово стало відбуватися відчуження людини від людини, розрив дружніх, сімейних, сусідських та інших соціальних зв'язків. Ми ставимо своє життя на паузу, з цікавістю вивчаючи чужі сторінки в соціальних мережах. Розуміємо, що люди навколо нас більш успішні. Вони в порівнянні з нами частіше ходять в ресторани, більше подорожують, дорожче одягаються. У них така щаслива сім'я і красива машина! Крім того, перегляд чужих акаунтів може надати сильний вплив і на самооцінку. Більшість користувачів соціальних мереж незадоволені своїм зовнішнім виглядом та вважає причиною цього постійне порівняння своїх фотографій з іншими в соцмережах. Вони не усвідомлюють, що бачать лише парадний портрет, який пройшов жорстку цензуру. Іншими словами, спотворену реальність. Але хто думає про реальність у віртуальному світі?

Художник: Steve Cutts

Будь-яка соціальна мережа дає можливість не жити, а грати обрану роль. Мало того, з плином часу ці ролі можна міняти, змінюючи акаунти, придумуючи собі нові ролі. Ось вона - головна привабливість мережі: можливість нібито жити іншим життям, відчути себе в іншій сутності, нехай придуманій, нехай не справжній, але як же солодко і як легко стати іншим! Мережа стає місцем для реалізації практично неможливого - починання з нуля. І нехай ця можливість власна фантазія, нехай в ній можна перебувати, лише сидячи за комп'ютером, вона манить своєю перспективою відчувати себе сильним, шановним, красивим, розумним, цікавим. Людина влаштована таким чином, що найбільш значущою справою він схильний вважати ту, яка приносить йому максимальне задоволення від отриманих результатів. Оскільки практично завжди вдається грати свою роль в мережі, в найкоротший час соціальні зв'язки, реальні відносини починають втрачати своє значення. На задній план відходять всі події реального життя, починає здаватися, що в віртуальному світі воно стає справжнім. Йде підміна понять: свою віртуальну роль людина видає за своє власне "я".

Надлишок інформації, нездатність з нею впоратися призводять до стресів, стійкого розладу нервової системи, міжособистісних конфліктів, хвороб людини, синдрому інформаційної втоми.

Надмірна захопленість спілкуванням в Мережі може привести до втрати соціальних навичок - поведінкових і комунікативних: соцмережі фактично обманюють мозок, змушуючи повірити, ніби віртуальне спілкування задовольняє всі соціальні потреби дітей і підлітків.

Також варто звернути увагу на термін "тролі" - це відома категорія шкідливих користувачів інтернету, які поглинають чужу увагу, по-різному провокуючи інших користувачів. А чи треба ділитися своєю увагою з абсолютно незрозумілими людьми, які несуть якусь нісенітницю, вимагають до себе жалість, придумують різні історії, випитують вашу думку? Вам же треба вчитися, працювати, зустрічатися з друзями, бачити своє життя, навіщо ж відволікатися на цих "тролів", які заполонили всі форуми і блоги.

Проявляйте турботу про себе, яка полягає у фізичній активності, правильному раціоні, міцному і повноцінному сну, а також в збалансованості розумового, фізичного і духовного розвитку. Все перераховане буде сприяти налагодженню абсолютно всіх аспектів життя.