Тільки надворі починає дощити, от навіть так злегка, як сьогодні, перед очима зразу наші вулиці, що зазвичай “пливуть” в негоду найбільше: Федьковича, Фестивальна і Люльки.
Добре, що хоч по Федьковича з Фестивальною ситуація проясняється.

Так, по Фестивальній чекаємо експертизу, вже й сесія суму на це в розмірі 550 тисяч гривень затвердила. І далі будемо запускати тендер. Ох ті тендери, що тривають по місяцю, а то й довше!

А ще хочеться передати “привіт” державній архітектурній будівельній інспекції (наше ДАБІ), де зависає левова частка будівельних проєктів нашої (та й хіба тільки нашої?) громади, де дозволи треба чекати місяцями і все, що мало б стартувати ще навесні, аби зараз, до холодів вдалося запустити. Ще окремим постом розповім, як це відбувається.
А зараз - про вулиці!

По Федьковича проєктно-кошторисна документація — на завершальній стадії. У проєкті передбачене встановлення самоплинного колектора. Роботи відбуватимуться в дві черги. Перша - встановлення колектора по вулиці Червоного Хреста з виходом на вулицю Зелену. Друга черга - по вулиці та провулку Федьковича. Тут буде встановлена каналізаційно-напірна станція (КНС) з приєднанням до вулці Рилєєва. Орієнтовна вартість проєкту - 2 млн 800 тис грн.

А от гірша ситуація з будинком 8, що на вулиці Академіка Люльки. Пригадуєте, там люди, рятуючись від води, сконструювали імпровізовану дамбу? От на цьому тижні разом із заступником Віктором Жигаревичем і головним проєктантом ПП «Ковелькомунпроєкт» Володимиром Дубиною ми зустрічалися з мешканцями будинків і цієї вулиці, і вулиці Кониського та Чубинського. Зібралися разом, щоб знайти компроміс. Тут особливо складно через те, що коли опади тривалі в часі – на частині вулиці утворюється ціле «озеро». Роками місцеві мешканці зверталися до різних інстанцій, і до міської влади, до речі, також.

Але дамба, як на мене - це дуже промовиста відповідь. Будинок №8 на вулиці Академіка Люльки розрахований на 6 квартир, стоїть на найнижчій точці, на вулиці немає зливової каналізації, тому вся вода — у цих людей. Їхня імпровізована дамба – це насип з піску, який обклали камінням і шифером.І для мене ця дамба буде німим докором доти, доки тут не буде остаточно ліквідоване підтоплення.

Раніше озвученим, але неузгодженим варіантом вирішення проблеми був інвестиційний проєкт. Міркували, що якщо жителів двох будинків (№8 та №6) виселити, дати квартири в інших будинках, а на місці цих хат звести великий багатоповерховий будинок — це ж вихід.

Але таке рішення - непросте. І повністю розумію небажання людей покидати свої домівки. Складно розлучатися з тим, у що ти роками вкладав час, зусилля, ресурси...

Єдиним виходом, який схвально прийняли мешканці будинку — це створення повноцінної мережі водовідведення із каналізаційно-насосною станцією. Що ж, коли будемо формувати бюджет на наступний рік, ініціюватиму закладення коштів на будівництво комунікацій для стікання води.

.... Ну от, знову поглядаю на небо — хоч би не влило!