Українці розчарувалися не просто у владі, а конкретно у Зеленському та в політиці, яку він проводить. Водночас єдиний політик, яка дослухається до думки народу та захищає їхні права, – це Юлія Тимошенко, яка за останні місяці впевнено нарощує підтримку виборців.

Так під час пресконференції, що відбулася в інформаційному агентстві «GolosUA», політичні експерти охарактеризували поточну ситуацію, спираючись на останні соціологічні дослідження.

Як зауважив політолог Андрій Золотарьов, попри те, що за всіма соціологічними опитуваннями лідирує Зеленський, не можна не помітити тренд, який фіксують всіексперти, – Юлія Тимошенко стабільно нарощує довіру українців.

«Якщо візьмемо липневу соціологію, коли за чотирма опитуваннями Тимошенко виривається на другу сходинку за рейтингом довіри, то це вже тренд. І звернуть увагу, вона – єдиний політик, яка їздить зараз у регіональні тури. Лишень дві теми, земля і тарифи, в руках Юлії Володимирівни – це надзвичайно потужна «зброя». А враховуючи те, що соціологи констатують наявність колосального нереалізованого протестного потенціалу в суспільстві, це може вибухнути», – вважає політолог.


З ним погоджується політична експертка Олександра Решмеділова. За її словами, три свіжих рейтинги від групи «Рейтинг», СОЦИС, КМІС підтвердили думку українців про те, що країна рухається у неправильному напрямі. А це свідчить, що виборці шукатимуть альтернативних кандидатів для підтримки.

«Значно зростає рейтинг довіри у Тимошенко, тоді як у Зеленського збільшується власний антирейтинг. Якщо він прийшов у політику «чистим», без власних негативних історій, то за той час, відколи опинився біля керма держави, з’явилося багато українців, які розчарувалися – не просто у владі, а конкретно у президентові», – наголосила Решмеділова.


Вона зауважила, що зараз соціологи активно вимірюють не просто розстановку сил на ймовірних виборах, а саме рівень розчарування українців, тобто рейтинг недовіри.

«Негатив буде «з’їдати» рейтинг Зеленського, йому доведеться з цим працювати. Лідером антирейтингу залишається Порошенко, і це з ним грає злий жарт», – додала експертка.


Нагадаємо, соціологічна група «Рейтинг» зафіксувала, що Юлія Тимошенко випереджає президента за динамікою збільшення довіри людей. Також результати дослідження КМІС показують, що «Батьківщина» вийшла на друге місце серед політичних сил і може нині розраховувати на 15% на парламентських виборах. А опитування, проведене Центром Разумкова на початку серпня, засвідчило спад підтримки партіій «Слуга народу» і «Євросолідарність» та збільшення показників «Батьківщини» Тимошенко.

https://youtu.be/3TLkjy249SY