1. Головна
  2. Колонка автора
  3. Ковельчани мають право на дешевшу воду кращої якості

Ковельчани мають право на дешевшу воду кращої якості

Так склалося, що cьогодні Ковель забезпечують водою два підприємства: комунальне підприємство «Ковельводоканал» та дільниця водопостачання та водовідведення залізничників.

На сьогодні вартість за 1 м³ води між цими підприємствами істотно відрізняється. Так, у підприємства «Ковельводоканал» метр кубічний холодної разом із ПДВ вартує 11 грн 46 коп. Тоді як у водоканалу залізничників – 27 грн 82 коп. з ПДВ, ще й зафіксовані звернення мешканців щодо гіршої якості води.

На черговому засіданні виконавчого комітету ковельської міської ради заслухали звіт Леоніда Васютича, начальника дільниці водопостачання та водовідведення станції Ковель ВСП "Рівненсько-Тернопільське територіальне управління” філії "ЦБМЕС" АТ „Укрзалізниця”. Але роз`яснення щодо формування ціни і складової тарифу члени виконавчого комітету так і не отримали. Натомість, пан Леонід посилався на те, що так формувалася загальноукраїнська ціна по всіх залізничних водоканалах, і її затвердила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Ми з колегами вивчали це питання і дійшли висновку, що цей тариф необґрунтований і не має нічого спільного з фактичними витратами, пов’язаними з водопостачанням в Ковелі. Всі без винятку мешканці міста мають право на якісне і дешевше водопостачання. Якщо можна надавати воду кращої якості за 11 гривень, чому люди мають споживати гіршої — за 27?

Тож у зв’язку з цим вирішили звернутися до керівництва “Укрзалізниці” з проханням передати інфраструктуру мережі в комунальну власність, аби місто могло планово спрацювати в об’єднанні цих мереж, покращити якість послуги і зменшити її вартість для тих мешканців, які сьогодні сплачують по 27 гривень.

Та вже сьогодні, не чекаючи на відповідь від “Укрзалізниці”, перший заступник Taras Yakovlev дав доручення, щоб ті будинки, в яких є технічна можливість (і було бажання самих мешканців змінити постачальника) перепідключити до централізованих мереж водопостачання УВКГ “Ковельводоканал”.

Це будинки за адресами: вулиця Чайковського, 9; вул. Чубинського, 23; вул. Кониського, 6; вул. Косачів, 19 та вул. Косачів, 8. Таке ж доручення отримав начальник управління водопровідно-каналізаційного господарства „Ковельводоканал” Юрій Рибачок.

#Ковельводоканал
Редакція «КовельPost» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.

Читайте також