Володимир Зеленський відповів на петицію громадянина Бондара Вадима про запровадження кримінальної відповідальності за примусову вакцинацію.

Петиція розміщена на офіційному інтернет-представництві Президента України 12 серпня 2021-го і набрала понад 25 тис. підписів, необхідних для розгляду.

У відповіді Президента зазначено, що стосовно окремих, особливо небезпечних інфекційних захворювань, можуть здійснюватися обов'язкові медичні огляди, профілактичні щеплення, лікувальні та карантинні заходи в порядку, встановленому законами України, зокрема частиною другою статті 30 Основ законодавства України про охорону здоров'я.

Суспільні відносини щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя, правові, організаційні та фінансові засади діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій врегульовано законодавством України.

Продовжуючи послідовну політику щодо протидії поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, Міністерство охорони здоров’я України своїм наказом від 04.10.2021 №2153, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.10.2021 за №1306/36928, затвердило Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Також Володимир Зеленський звернувся до Голови Верховної Ради України та Кабінету Міністрів з проханням організувати опрацювання викладених у петиції пропозицій та інформувати про результати.