Газова криза, штучно створена Путіним у Європі для продавлювання запуску «Північного потоку-2» та підвищення цін на російський газ, найближчим часом торкнеться України, хоча в нас уже зараз криза опалювального сезону завдяки діям «зеленої» влади. А якщо до цього додати блокування роботи місії ОБСЄ на Донбасі, що може стати провісником майбутнього військового загострення, то ситуація в країні є дуже напруженою. Так вважає президент Центру інноваційного консалтингу "КДА" Дмитро Корнійчук.

За його словами, у регіонах немає грошей на запуск опалення, а транзит «Північним потоком-2» може призвести до перебоїв постачання газу всередині країни та залишити українців без опалення в найхолодніший час.

"Саме тому настільки важливим є план щодо подолання газової кризи, запропонований лідером опозиції та двічі прем’єр-міністром Юлією Тимошенко. У січні 2009 року, коли «Газпром», шантажуючи Україну для підписання нового контракту, знизив до рекордного мінімуму транзитні постачання до Європи, вона змогла з неймовірними зусиллями організувати постачання газу в реверсному режимі Україною, що було технічним дивом", - вважає експерт.

Він наголошує, що газовий план Тимошенко пропонує декілька основних рішень. По-перше, направити газ українського видобутку для населення та теплокомуненерго за ціною його собівартості. А це – 1 грн за куб. Україна своїм власним видобутком покриває потреби населення та теплокомуненерго на весь опалювальний сезон, тому всі ці європейські енергетичні біржі та газ по 2000 доларів нас особливо не стосуються. По-друге, необхідно прибрати будь-яких посередників між «Нафтогазом» та населенням. По-третє, Україна має терміново збільшити видобуток газу, розконсервувати свердловини. По-четверте, треба терміново збільшити виробництво атомної електроенергії та видобуток енергетичного вугілля для ТЕС.

На думку Дмитра Корнійчука, план Тимошенко є комплексним підходом до реальних викликів опалювального сезону і дозволить мінімізувати ризики від газового шантажу Росії. А нас безперечно чекає традиційна гра Кремля «Перекрий вентиль». І ситуація зараз навіть складніша, ніж у 2009 році. Бо тоді через нашу трубу йшов транзит на всю Європу і довго морозити своїх покупців Москва не могла. А ось після запуску «ПП-2» газ у Європі буде, а холодомор влаштують саме Україні.