Опозиційні політичні сили активно критикують владу. Так, представники "Голосу" зазначають, що "критична ситуація з вакцинацією та киснем є управлінським провалом", згадуючи, що ще в травні представники цієї партії пропонували виділити 800 мільйонів гривень та встановлення кисневих станцій, також звучать заклики удесятеро швидше протидіяти ковіду. Про це зазначив політични експерт, доктор політичних наук Ігор Петренко, аналізуючи реакцію парламентських фракцій на ситуацію із поширенням коронавірусної інфекції.


"Менше уваги боротьбі з ковід приділяє партія ЄС, якщо почитати їх сайт, то складається враження, що справи проти Порошенка, енергетична криза та провали Зеленського є наразі важливішими. Виключенням є фракції ЄС в Олеській райраді, яка вимагає від влади забезпечити одеські лікарні киснем. В ОПЗЖ також переймаються питанням забезпечення киснем Одеської області, вимагаючи в уряду виділити кошти для цього, але ж питання не в коштах, а у виробничих можливостях, про що йшлося вище. Загалом наразі ми бачимо доволі багато критики, але замало конкретних пропозицій як покращити ситуацію", - вважає експерт.

Натомість, на його думку, Юлія Тимошенко наполегливо домагається привнести професійну логіку і послідовність у роботу щодо подолання пандемії. Так, вона закликає зайнятись цим питанням РНБО й повернутись до виконання підготовленої "Батьківщиною" постанови щодо захисту людей від ковіду. Зокрема вона пропонує: створити Національний штаб протидії ковіду на чолі з Президентом, відкрити багатоканальну лінію для звернень громадян, створити мобільні бригади забезпечені безоплатними тестами та ліками, а також забезпечити закупівлю за державний кошт всіх необхідних ліків для лікарень; наголошує на необхідності 300% доплати лікарям, поновленні роботи санепідслужби, продовженні вакцинації та виробленні власної вакцини.

"Виглядає так, що ці пропозиції вносяться Тимошенко не задля посилення політичного протистояння, а з метою реального убезпечення суспільства від комплексних наслідків пандемії – від загроз життю і здоров’ю громадян до економічного колапсу», - робить висновок Ігор Петренко.

https://realist.online/ukr/politika/kovid-situatsija-v-ukrajini-problemi-ta-politichni-rishennja