Більшість українців перебувають на вулицях без документів, що посвідчують особу. Тож, якщо ви відноситеся до цієї категорії то рекомендується позбутися такої «звички», оскільки поліція досить активно складає протоколи про адміністративне правопорушення.

08 листопада 2021 року Суддя Роменського міськрайонного суду Сумської області Цвєлодуб Г.О. притягнув до адміністративної відповідальності громадянина (справа № 585/3236/21), що розгулював селом, не маючи при собі документа, що посвідчує особу (паспорт), чим порушив пп.2 п. 2-2 Постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року №1236, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.443 КУпАП та присудив 17 000 гривень штрафу.

Однак, як показує практика, громадяни не погоджуються з такими рішеннями та оскаржують їх в апеляційних судах. Аргументуючи тим, що внаслідок перебування ними на вулиці без паспорта не сталось погіршення епідемічної ситуації чи розповсюдження вірусної інфекції, а тому кваліфікувати їх дії як порушення правил карантину не правильно.

Одним з таких прикладів є Справа № 337/5339/20. Апеляційний суд дослідив, що громадянин дійсно перебував на вулиці без документа, що посвідчує особу. Попри це, він погодився, що у такому випадку відсутність у громадянина при собі документа, що посвідчує особу, не спричинило жодних тяжких наслідків. За результатами розгляду справи суд визнав це порушення малозначним та оголосив громадянину всього-на-всього усне зауваження.