Технічна інвентаризація БТІ являє собою вивчення об’єктів, схильних до перепланування, реконструкції, капремонту. Експерти проводять обстеження і визначають, чи не порушилася несуча здатність конструкцій при переплануванні. Результатом проведених досліджень є складання технічного паспорта на будинок. Послугами БТІ у Ковелі займається компанія «НЕО».

Бюро технічної інвентаризації надає послуги, як громадянам, так і організаціям, зокрема відомості про об'єкти нерухомого майна.

Які основні функції БТІ?


✅ Контроль технічного стану підвідомчих об'єктів.

✅ Здійснення адресної реєстрації та паспортизації нерухомості.

✅ Надання консультацій з питань свого ведення.

✅ Проведення інвентаризації та оцінки приміщень та земельних ділянок.

Технічний паспорт - це документ, який містить відомості щодо проведеної технічної інвентаризації об'єкта нерухомого майна, технічні характеристики, план та опис об'єкта, ім'я/найменування власника/замовника, відомості щодо права власності на об'єкт нерухомого майна, щодо суб'єкта господарювання, який виготовив технічний паспорт.

Відповідно до законодавства техпаспорт не має терміну придатності, але оновлювати та вносити зміни в нього необхідно. Якщо змінюється власник, потрібна виписка БТІ. Також виготовлення технічного паспорта на приміщення буде обов'язковою, якщо проведена інвентаризація виявила зміни стану об’єкта.

Коли Законодавство України вимагає обов’язкове проведення інвентаризації?


✅ Якщо необхідно зареєструвати незавершене будівництво.

✅ При об’єднанні, розподіл власності або її переоформленні.

✅ При переплануванні, реконструкції, капремонті, або введенні в експлуатацію нової будови.

Розділяють два види інвентаризації – це первинна і поточна. Відмінності у тому, що первинна інвентаризація проводиться на момент, коли об’єкт тільки починає вводитися в експлуатацію або проходить процес реєстрації права власності. Поточна проводиться в разі необхідності відобразити в документах поточні зміни при реконструкції та переплануванні.

Основне завдання БТІ - збирати інформацію про розташування об'єктів нерухомого майна, їх технічний стан і вартість. Бюро технічної інвентаризації відіграє основну роль в питаннях, що стосуються різних дій з нерухомим майном. Документація, що видається нею, необхідна при реєстрації об'єктів нерухомості, постановки їх на облік або зміні власника.