У неділю, 23 січня, о 14.00 год в будинку культури с.Зелена звітуватиме про свою роботу за 2021 рік староста Зеленського старостинського округу Анатолій Борка. Запрошуємо жителів Зеленої та Волі-Ковельської. Доповідає офіційний сайт Ковельської міської ради.

ЗВІТ
старости Зеленського старостинського округу Ковельської міської ради Ковельського району Волинської області про проведену роботу за 2021 рік


Керуючись Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положенням про старосту та іншими нормативно- правовими актами я, Борка Анатолій Юрійович - староста сіл Зелена та Воля – Ковельська, Ковельської міської ради, звітую про свою роботу за 2021 рік.

У своїй роботі я керувався законодавчими актами України, виконував доручення Ковельської міської ради та її виконавчого комітету, міського голови, здійснював надання інформації та виконував інші обов’язки, визначені законодавством України в межах своїх повноважень, приймав заяви, адресовані органам місцевого самоврядування, передавав їх за призначенням. Надаю практичну допомогу органам самоорганізації населення у виконанні ними своїх завдань та повноважень. Не допускав дій чи бездіяльності, які могли б зашкодити інтересам територіальної громади.

Звіт перед жителями громади - це відповідальність та відчуття тісної співпраці мене, як старости, з односельцями.
Про свою роботу звітує староста Зеленського старостинського округу Анатолій Борка
Згідно наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 14 квітня 2017 року №57, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.05.2017 року за № 374/30442 «Про Порядок обліку особистих селянських господарств сільськими, селищними та міськими радами», за підрахунками обліку особистих селянських господарств станом на 01.01.2021 року по Зеленському старостинському округу загальна кількість населення становить – 2872 чол. (зареєстрованих), за фактом проживає 2981 людина, всього домогосподарств – 585.

Про Зеленський старостинський округ

Віковий склад населення: дітей шкільного та дошкільного віку - 438 чол., діти до 1 року – 21 чол., діти до 6 років – 123, працездатного населення – 670 чол., 22 - багатодітних сімей, 16 дітей-інвалідів, учасники бойових дій АТО – 23 чол., діти, які знаходяться під опікою – 4, сироти, одиноких матерів – 10, дітей війни – 50 чол., членів сім’ї загиблого учасника другої світової війни – 1 чол., учасників ліквідації аварії на ЧАЕС – 8 чол., потерпілі від ЧАЕС – 23 чол., учасники другої світової війни – 12 чол., пенсіонерів, яким 80 і більше років – 30 чол., інваліди армії – 2 чол., 1 воїн – інтернаціоналіст, вдови померлих ветеранів – 2, інваліди слуху та зору – 7 чол.

На території Зеленського старостинського округу є такі комунальні заклади, які утримуються за рахунок Ковельської територіальної громади – це Зеленський ліцей Ковельської міської ради І-ІІІ ступенів, де навчаються 187 - учнів, ЗДО «Веселка» с. Зелена, який відвідують 32 дитини, сільська бібліотека, будинок культури с. Зелена та 2 медичні пункти тимчасового базування. За період 2021 року вирішив ряд питань, а саме: відсутність води, світла, вуличного освітлення та ряд інших питань, які виникають в ході роботи і потребували якнайшвидшого вирішення.

За 2021 рік я брав участь у всіх засіданнях виконавчого комітету, також працівниками міської ради були проведенні для нас, старост, необхідні навчання, також брав участь в онлайн-навчаннях.

У Зеленському старостинському окрузі, згідно аналізу за 2021 рік, видатки становлять (тис. грн):

- на органи місцевого самоврядування – 634

- освіту – 3394,1

- соцзахист – 93

- культуру – 218,1

- охорону здоров`я – 540

- ЖКГ – 1138

Всього видатків – 6017,2

Новозбудована лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини.

Для завершення робіт та вводу в експлуатацію цього приміщення вирішене питання щодо збільшення потужності електроенергії, підключено водопостачання будівлі, облаштовано електричний котел для опалення приміщення та бойлер для підігріву води. Наразі Ковельське МТМО підбирає персонал та сімейного лікаря.
Про свою роботу звітує староста Зеленського старостинського округу Анатолій Борка
Адміністративні послуги. На території Зеленського старостинського округу надаються такі адміністративні послуги: проводиться реєстрація та зняття з реєстрації громадян, приймаються заяви та декларації для нарахування субсидії та різного виду допомог, видача довідок про реєстрацію особи, видача довідок про зареєстрованих в господарстві осіб, видача рішення про присвоєння адресних номерів тощо.

За 2021 рік було видано:

- довідок соціально-правового характеру - 293;

- запитів від різних інстанцій – 30;

- посвідчено заповітів - 3;

- засвідчено справжність підпису - 3;

- посвідчено довіреностей – 2.

Облік та наповнення бази даних про жителів населених пунктів веду системно, відповідаю за зберігання 9 погосподарських книг.

Протягом 2021 року також проводив обстеження матеріально-побутових умов багатодітних сімей, одиноких матерів, громадян з інвалідністю.
Працівники старостинського округу провели роботу щодо роздачі громадянам нарахування податку за землю з фізичних осіб на 2021 рік.

Особистий прийом громадян

Розпорядженням міського голови затверджено графік прийому громадян старостою села та визначено прийомні дні. В ці дні я веду особистий прийом громадян в приміщенні старостинського округу. Так, протягом 2021 року на особистому прийомі громадян побувало 178 чоловік, які звертались з проблемами різного характеру і яким я надавав рекомендації та консультації.

Робота з підприємцями

За дорученням міського голови проведено роз’яснювальну роботу з підприємцями та одноосібниками з питань реєстрації як ФОП, оформлення найманих працівників, до оформлення своєї техніки та документації в належний стан. За результатами роботи ініційовано реєстрацію 5 нових підприємців – типу ФОП, оформлено 2 найманих працівників. Крім того, проведено систематизацію усіх підприємців, які здійснюють діяльність на території старостату, яких налічується – 128 типу ФОП та підприємств типу ТзОВ – 20.

Протягом 2021 року було проведено 18 обстежень житлово-побутових умов проживання сімей.

Робота з правоохоронними органами

На сьогодні налагоджена співпраця з дільничним офіцером Володимиром Беркалюком, який допомагає у вирішенні проблем на території. Разом із ним відвідували поселення ромів, які до настання холодів проживали в урочищі Люблинець.

Інформування населення

У 2021 році облаштовано 2 дошки оголошень для розповсюдження інформації населенню. Крім того, до старостату надходила в електронному варіанті велика кількість інформації, яка була впорядкована, зокрема, й у фотозвіт, та донесена до відома мешканців старостату.

Про необхідність наводити порядок на обійстях, про заборону спалювати суху рослинність неодноразово наголошував через дошки оголошень та через мережу Фейсбук, зокрема, в групі «Старостат сіл Зелена та Воля-Ковельська».


Благоустрій населених пунктів

За рік проведений величезний обсяг робіт із благоустрою населених пунктів, зокрема: ремонт дороги Ковель-Білашів-Перковичі, прокладання асфальтного покриття по вул. Волі в с. Воля-Ковельська, обрізка аварійних дерев по населених пунктах, облаштовано автобусну зупинки по вул. Лісова в с. Зелена, замінено понад 84 ламп вуличного освітлення в населених пунктах, здійснено прибирання та косіння трави на стадіоні в с. Воля-Ковельська, біля будинку культури в с. Зелена, проведено грейдерування та підсипка гравієм вул. 50 років Перемоги та вул. Миру в с. Зелена, обрізано дикорослі кущі між селами Воля-Ковельська та Зелена.

За ініціативою міського голови також виконано значний обсяг робіт з благоустрою сіл протягом 2021 року, зокрема: проведено 2 толоки з прибирання сміття та санітарну очистку населених пунктів тощо.
Про свою роботу звітує староста Зеленського старостинського округу Анатолій Борка
Про свою роботу звітує староста Зеленського старостинського округу Анатолій Борка
Комунальна техніка

Для обслуговування сіл громади Ковельська міська рада придбала нові трактори з відвалом для снігу та дорожньою щіткою. До цих тракторів навесні планують закупити причепи і використовувати на повну для господарських потреб сіл. Один із таких тракторів обслуговуватиме Зеленський старостинський округ, тож його дороги на цій спецтехніці закріплені за працівниками КП «Добробут».

Санітарний стан старостинського округу

Особисто звернувся до керівників підприємців, установ, організацій та усіх мешканців села щодо необхідності наведення належного санітарного стану та забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя його мешканців, з цією метою було організовано суботники.

За власної ініціативи попрацював над питанням стихійного сміттєзвалища поблизу сільського кладовища в с. Зелена, звернувся до людей з проханням не викидати сміття будь-де на території кладовища, а виносити за кладовище та складати в одному місці. У результаті вивезли більше 5 причепів сміття, викосили траву тощо.

Також, навесні 2021 року проведено благоустрій біля 15 могил та могили Невідомому солдату, зокрема: скошено траву, проведено фарбування огорожі, оновлено пам’ятні дошки тощо.

Крім цього, системно проводжу агітацію серед населення щодо укладення договорів між мешканцями сіл та комунальними підприємствами щодо вивезення сміття та побутових відходів, недопущення виникнення стихійних сміттєзвалищ. Це питання тримаю на особистому контролі.

Разом із депутатом міської ради Миколою Печенюком, який також переймається проблемними питаннями благоустрою наших сіл, працювали над вирішенням питання щодо розробки генерального плану забудови с. Воля-Ковельська. Завдяки плідній співпраці з відділом містобудування та архітектури завершено розробку генерального плану забудови с. Воля-Ковельська, який було затверджено на сесії міської ради в грудні 2021 року, за що вдячний депутатам міської ради і людям, які долучилися до його розробки. Адже це питання, на вирішення якого люди очікування понад 5 років.

День депутата

У листопаді 2021 року на території старостату відбувся «День депутата», на якому обранці Ковельської міської ради ознайомилися з проблемними питаннями. У результаті завершено облаштування огорожі в ЗДО «Веселка» с. Зелена та проведено ремонт підлоги в їдальні Зеленського ліцею Ковельської міської ради.

Працювали всі: і депутати міської ради, і члени виконавчого комітету міської ради, які проживають на нашій території, зокрема: Роман Дідицький, Юрій Семенюк і небайдужі мешканці нашого села.
Про свою роботу звітує староста Зеленського старостинського округу Анатолій Борка
Святкові та культурні заходи

Висловлюю подяку підприємцям, які долучилися до проведення святкових заходів. Із залучених коштів, зокрема й виділених міською радою, проведено заходи зі святкування Дня захисту дітей, Дня села Зелена (конкурси з призами, вручення подарунків, приготування та частування кулішу тощо).
Про свою роботу звітує староста Зеленського старостинського округу Анатолій Борка
Про свою роботу звітує староста Зеленського старостинського округу Анатолій Борка
Вся наша діяльність відкрита і прозора, фотозвіти опубліковано в мережі Фейсбук у групі «Старостат сіл Зелена та Воля-Ковельська», на сайті Ковельської міської ради.
Також, завдяки Ковельській міській раді, окремим благодійникам до дня Святого Миколая, Нового року та Різдва було організовано вручення подарунків для дітей та продуктових наборів багатодітним сім’ям та сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Плани на 2022 рік


Далі в планах на 2022-й подальші роки заплановано:

- щоквартальне грейдерування вулиць;

- прокладання білощебеневого покриття з напівпросочуванням бітумною емульсією кількох вулиць;

- розширення території сільського кладовища;

- реконструкція центрального водопроводу по с. Воля-Ковельська;

- ремонт сантехнічних вузлів у Зеленському ліцеї;

- ремонт шатрової покрівлі ЗДО «Веселка» с. Зелена.