У неділю, 30 січня буде заслуховуватися звіт про виконану роботу в 2021 році старости Тойкутського старостинського округу Юлії Трофимчук. Інформує офіційний сайт Ковельської міської ради.

Зустрічі відбудуться:

12.00 - с. Тойкут (Будинок культури)

13.30 - с. Доротище (Будинок культури)

15.00 - с. Гішин (клуб)

Запрошуємо мешканців округу до розмови!

ЗВІТ
старости Тойкутського старостинського округу
Ковельської територіальної громади Ковельського району Волинської області про проведену роботу за 2021 рік


Керуючись Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положенням про старосту та іншими нормативно- правовими актами я, Трофимчук Юлія Володимирівна – староста Тойкутського старостинського округу, до якого входять такі села як Гішин, Доротище, Тойкут, Воля, Заріччя, Лапні, Любче Ковельської територіальної громади, звітую про свою роботу за 2021 рік.
30 січня про свою роботу звітуватиме староста Юлія Трофимчук
У своїй роботі я керувалася Конституцією України; законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про запобігання корупції», «Про доступ до публічної інформації», «Про захист персональних даних» та іншими законами України; указами і розпорядженнями Президента України, постановами Верховної Ради України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, іншими підзаконними нормативно-правовими актами, актами органу місцевого самоврядування, Положенням про старосту Ковельської територіальної громади та Регламентом виконавчого комітету Ковельської міської ради, виконувала доручення Ковельської міської ради та її виконавчого комітету, міського голови, надавала інформацію та виконувала інші обов’язки, визначені законодавством України в межах своїх повноважень, приймала заяви, адресовані органам місцевого самоврядування та скеровувала їх за призначенням.

Надавала практичну допомогу органам самоорганізації населення у виконанні ними своїх завдань та повноважень, представляла інтереси жителів підвідомчих мені населених пунктів у виконавчих органах міської ради. Не допускала дій чи бездіяльності, які могли б зашкодити інтересам підвідомчого мені округу чи територіальної громади.

Про Тойкутський старостинський округ


Віковий склад населення: дітей шкільного та дошкільного віку- 367 чол., діти до 6 років – 123, працездатного населення – 490 чол., 12 дітей-інвалідів, учасники бойових дій АТО – 21 чол., діти-сироти – 1 дит., одиноких матерів – 8, пенсіонерів, яким 80 і більше років – 38 чол.

На території Тойкутського старостинського округу розташовані комунальні заклади, які утримуються за рахунок Ковельської територіальної громади. Це Тойкутський ліцей Ковельської міської ради І-ІІІ ступенів, де навчаються 158 учнів; Доротищенська гімназія Ковельської міської ради І-ІІ ступенів, де навчаються 43 учні; Гішинська гімназія Ковельської міської ради І-ІІ ступенів, де навчаються 38 учнів; ЗДО «Сонечко» с. Заріччя Ковельської міської ради, який відвідують 48 дітей; сільська бібліотека-філія Ковельської міської ради с. Тойкут та сільська бібліотека-філія Ковельської міської ради с. Доротище; будинок культури с. Тойкут; будинок культури с. Доротище та клуб с. Гішин; медичний пункт тимчасового базування в с. Доротище, що обслуговує села Доротище та Гішин.

Протягом 2021 року я взяла участь у практично всіх засіданнях виконавчого комітету та сесіях міської ради; взяла участь у семи онлайн-навчаннях, очних навчаннях, що проводилися працівниками міської ради, Ковельського РТЦК та СП, органів нотаріату, органів ДРАЦС, працівниками ДП «НАІС».
30 січня про свою роботу звітуватиме староста Юлія Трофимчук
Була учасником засідання круглого столу «Староста: виклики та перспективи», що проводилося Всеукраїнським об’єднанням старост, і учасником якого я є; у засіданнях різних комісій при Виконавчому комітеті Ковельської міської ради.
30 січня про свою роботу звітуватиме староста Юлія Трофимчук

Адміністративні послуги


На території Тойкутського старостинського округу мною, як старостою, надаються базові адміністративні послуги: проводиться реєстрація та зняття з реєстрації місця проживання громадян, приймаються заяви та декларації для нарахування субсидії та різного виду допомог, видача довідок про реєстрацію особи, видача довідок про зареєстрованих в житловому приміщенні/будинку осіб, видача рішення про присвоєння адресних номерів тощо.

За 2021 рік було надано послуг:

- з реєстрації місця проживання громадян – 33;

- зняття з реєстрації місця проживання громадян – 44;

- видано довідок про реєстрацію місця проживання громадян – 34;

- видано довідок про зареєстрованих в житловому приміщенні/будинку осіб – 26;

- довідок соціально-правового характеру - 611;

- довідок про зняття з реєстрації – 15;

- опрацьовано в системі АСКОД запитів від різних інстанцій, працівників міської ради – 56;

- опрацьовано заяв, що надійшли в паперовому вигляді (про реєстрацію та зняття з місця проживання громадян, заяви на видачу довідок з архіву, заяви від населення різного роду) – 112;

- посвідчено довіреностей, що прирівнюються до нотаріальних дій – 7;

- посвідчено заповітів - 7;

- засвідчено справжність підпису - 26;

- посвідчено вірність копії з оригіналу – 5;

- видано свідоцтв про смерть – 4;

- видано свідоцтв про шлюб – 2.

Облік та наповнення бази даних про жителів населених пунктів веду системно, крім нових даних наповнюю Реєстр Ковельської територіальної громади з архівних даних, відповідаю за зберігання погосподарських книг усіх сіл з 1980 по 2020 рік включно.

На території округу ведеться військовий облік. Протягом року проводилися навчання за методикою ведення військового обліку, звірки, було оповіщено, згідно розпоряджень військового комісара Ковельського РТЦК та СП, 45 військовозобов’язаних громадян та 33 призовники.

Особистий прийом громадян


Згідно розробленого та затвердженого графіка, прийом громадян проводжу в селах Доротище, Гішин та Заріччя. Протягом 2021 року на особистому прийомі громадян побувала 131 людина. Мешканці округу зверталися з проблемами різного характеру. Відповідно, надавала їм рекомендації та консультації, а при потребі — звернення від імені жителів у відповідні органи за належністю.

Робота з підприємцями


За дорученням міського голови, разом з працівниками міської ради та податкової інспекції проведено обхід усіх суб’єктів господарювання, що розташовані на підвідомчій мені території, а за висновками роз’яснювальну та рекомендаційну роботу з питань юридичної реєстрації як ФОП, приведення у відповідність документів про найманих осіб та оформлення найманих працівників, до оформлення своєї техніки та документації в належний стан. За результатами роботи двома ФОП було впорядковано документальну діяльність, оформлено 3 найманих працівників, приведено у відповідність торгові приміщення.

Також мною та працівниками старостинського округу була проведена робота щодо інформування громадян стосовно нарахування та сплати податку за землю з фізичних осіб на 2021 рік та інших платежів до бюджету.

Робота з правоохоронними органами


На сьогодні налагоджена співпраця з поліцією, зокрема, в особі дільничного офіцера Літота Миколи Георгійовича та підрозділами пожежно-рятувальної частини, спільно з яким вирішуються проблем на території округу та проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота.

Інформування населення


У 2021 році облаштовано 2 дошки оголошень для розповсюдження інформації населенню. Крім того, до старостату надходила в електронному варіанті велика кількість інформації, яка була впорядкована, зокрема, й у фотозвіт, та донесена до відома мешканців старостату. Також додатковим каналом комунікації для оперативного реагування та інформаційного охоплення більш широкого кола учасників є Viber-спільноти та мережа Facebook, зокрема група «СІМСІЛ» www.facebook.com/groups/184323049925678/.

Благоустрій населених пунктів


Протягом року двічі було проведено грейдерування вулиць по усіх селах. Оскільки через села пролягають дороги місцевого значення, було налагоджено співпрацю зі Службою місцевих автомобільних доріг. Протягом року було надіслано кілька звернень до служби щодо ремонту доріг, які нею обслуговуються. Тож один із відтинків дороги, що в підпорядкування Служби, був успішно відремонтований. Також усунено проблему, що стосувалася карстового провалля на одній з ділянок дороги.
30 січня про свою роботу звітуватиме староста Юлія Трофимчук
Великий обсяг робіт припадає на забезпечення функціонування вуличного освітлення, адже наш округ налічує 40 вулиць, 34 з яких уже освітлюються та потребують постійної заміни ламп та ліхтарів. Крім цього, усуваються аварійні пошкодження та проводяться планові ремонтні роботи.

Було проведено роботу з благоустрою спортивного стадіону в с. Заріччя спільно з небайдужими мешканцями округу, зокрема, скосили траву, підсипали ядро стадіону, разом із міським головою висадили на території стадіону дерева в рамках проєкту #Olympic_Lab .
30 січня про свою роботу звітуватиме староста Юлія Трофимчук
30 січня про свою роботу звітуватиме староста Юлія Трофимчук
Також провели благоустрій кладовищ: вивезли сміття та провели інформаційну кампанію щодо коректного поводження на території кладовища у тому, що стосується нагромадження сміття. Кілька разів на сезон в 2021 року проведено благоустрій обелісків спільно з небайдужими мешканцями округу та працівниками бюджетної сфери, зокрема: скошено траву, прибрано сміття, розчищено пам’ятні дошки, прибрано клумби та висаджено нові квіти тощо.
30 січня про свою роботу звітуватиме староста Юлія Трофимчук
Крім цього, протягом року проводилася інформаційна компанія серед населення щодо укладення договорів між мешканцями сіл та комунальними підприємствами щодо вивезення сміття та побутових відходів, недопущення виникнення стихійних сміттєзвалищ, допомога у заключенні договорів. Результатом цього є налагоджена система вивезення сміття.

Освіта


Протягом 2021 року було налагоджено співпрацю з дошкільними та шкільними навчальними закладами, що знаходяться на підвідомчій мені території. Була проведена робота щодо розширення ЗДО «Сонечко» з можливістю реконструкції старого приміщення Зарічанської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, при формуванні бюджету на 2022 рік було закладено кошти на реконструкцію в сумі 3925,621 тис.грн.

Культура, спорт та святкові заходи


Протягом 2021 року було налагоджено співпрацю із закладами культури (будинки культури та клуб) в с.Тойкут, с.Доротище та с.Гішин.
30 січня про свою роботу звітуватиме староста Юлія Трофимчук
На території старостинського округу протягом 2021 року проходили святкові концерти та проводилися дні села. Висловлюю подяку підприємцям, які долучилися до проведення святкових заходів. Із залучених коштів проведено заходи зі святкування Дня Колодія, Дня Вишиванки, Дня Батька, Дня села «Несухоїжі» та села Доротище (конкурси з призами, вручення подарунків, приготування та частування гостей, транспортне забезпечення тощо).
30 січня про свою роботу звітуватиме староста Юлія Трофимчук
Вся наша діяльність відкрита, фотозвіти опубліковано в мережі Фейсбук у групі ««СІМСІЛ»» та на сайті Ковельської міської ради. Також спільно громадськими активістами було відновлено роботу музичної філії в с.Тойкут для школярів.

Соціальна сфера


Протягом 2021 року мною, як старостою, проводилися обстеження матеріально-побутових умов багатодітних сімей, одиноких матерів, громадян з інвалідністю, громадян, що потребують догляду та сімей, що потрапили в складні життєві умови; брала участь у виїзних комісіях.

Громадський бюджет


У 2021 році взяли участь у програмі «Громадський бюджет», в якому представили проєкт дитячо-спортивного майданчика «Садовий», який набрав достатню кількість голосів та був успішно реалізований.
30 січня про свою роботу звітуватиме староста Юлія Трофимчук

Новозбудована лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини


У 2021 році було добудовано та введено в експлуатацію нове приміщення Тойкутської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, де мешканці громади мають можливість комфортно отримувати якісні медичні послуги.
30 січня про свою роботу звітуватиме староста Юлія Трофимчук

Видатки


У 2021 році були проведені наступні видатки по галузях на суму 5815,6 тис. грн., зокрема:

• органи місцевого самоврядування у сумі 645,0 тис .грн.;

• освіта — 3625,1 тис. грн.;

• соцзахист — 503,0 тис. грн.;

• культура — 189,2 тис. грн.;

• охорона здоров’я — 503,6 тис. грн.;

• житлово-комунальне господарство — 200,0 тис.грн.

Основні пункти плану роботи на 2022 рік:

- щоквартальне грейдерування вулиць;

- підсипка доріг комунального значення;

- організація роздільного сміття;

- упорядкування території парку в с.Тойкут та в с.Доротище, створення рекреаційної зони;

- контроль за забезпеченням функціонування вуличного освітлення;

- реконструкція ЗДО «Сонечко» с. Заріччя.