У суботу, 29 січня, на Ковельському водосховищі (веслувальна база) відбудеться відкритий Чемпіонат з риболовлі.
🐟 Відкритий Чемпіонат з риболовлі
Організатор події: ФРС ВО. Федерація риболовного спорту Волинської області.

ПОЛОЖЕННЯ
про проведення Відкритого Чемпіонату м. КОВЕЛЬ (Чемпіонату Волинської області)


1. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ.


Чемпіонат області (ЧО) проводиться з метою:

- розвитку риболовного спорту у Волинській області;

- визначення кращих спортсменів, та підготовки їх до участі у всеукраїнських змаганнях з риболовного спорту;

- підвищення майстерності спортсменів;

- пропаганди здорового способу життя та популяризації риболовного спорту.

2. ОРГАНІЗАЦІЯ ЗМАГАНЬ.


Організатором змагань виступає Федерація риболовного спорту Волинської області за сприяння Управління культури, молоді, спорту та туризму м.Ковель

3. ТЕРМІН ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ.


КО буде проводитись 29.01.2021 р. (субота) на Ковельському водосховищі, м. Ковель, Волинської області.

4. УЧАСНИКИ ЗМАГАННЯ.


4.1. До участі у змаганнях допускаються учасники старші 15 років.

4.2. Змагання командно-особисті. Склад команди – 2 чол. (допускається наявність тренера і 1 запасного, заявленого перед першим жеребкуванням )

5. ПРАВИЛА ЗМАГАНЬ ТА ВИЗНАЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ.


1. Змагання проводяться при товщині льоду не менше 10 см.

2. На змаганнях одночасно дозволяється ловити лише однією вудкою оснащеною однією мормишкою. Корпус мормишки, без гачка, не повинен перевищувати 15 мм, гачок одинарний, впаяний. Використання додаткових елементів оснастки на жилці чи гачку (кембрик, бісер, тощо) заборонене.

3. Організатори змагання забезпечують кожного спортсмена двома прапорцями для позначення лунок з номерами, що відповідають особистому номеру спортсмена.

4. Прикормка и насадка повинні бути виключно природного походження.

5. Для внесення прикормки дозволено використовувати спеціальні годівнички, які не повинні залишатись у воді. Також дозволено прикормлювати лунку безпосередньо з руки. Після закінчення тренування або тура заборонено викидати залишки прикормки чи наживки в водойму.

6. В нейтральній полосі розмітки (за її наявності) дозволено знаходитись тільки тренерам і представникам ЗМІ.

7. До сигналу «вхід в зони» судді перевіряють наявність спортсменів по протоколу а також кількість наживки і прикормки. Піcля закінчення перевірки спортсменам заборонено отримувати додаткові прикорму і наживку.

8. По першому сигналу «вхід в зони» (не менш, ніж за 5 хвилин до старту) спортсменам дозволяється увійти в свою зону і зайняти місце, вибране для буріння першої лунки. Спортсмен повинен позначити це місце прапорцем. При вході спортсменів в зону ножі льодобура повинні бути закриті чохлом. Спортсменам не дозволяється знімати чохол з ножів льодобура до прибуття на місце буріння. Використання моторизованих засобів для буріння заборонене. Лунки одного спортсмена можуть знаходитись одна біля одної. Лунки одного спортсмена повинні знаходитись на дистанції не меншій 5 метрів від лунки, відміченої прапорцем іншого спортсмена. Кидати прапорець заборонено.

9. Другий сигнал «старт» означає початок змагання. Після цього сигналу спортсмени можуть вільно пересуватись в своїх зонах, і бурити необмежену кількість лунок. В той же час, для лову риби дозволяється використовувати тільки 2 лунки, позначені прапорцями. Місце вважається зайнятим після початку буріння позначеної прапорцем лунки. Початком буріння вважається встановлення льодобура на лід. Прапорець повинен знаходитись на льоду не далі, ніж 30 см від лунки.

Спортсменам забороняється залишати біля незайнятих лунок будь-які предмети, крім контейнерів (ящиків) для снастей і льодобурів. Заборонено ловити рибу в лунці не відміченій прапорцем.

До ловлі прирівнюється будь-яке використання лунки, включно з бурінням і прикормлюванням.

Льодобур в зоні повинен знаходитись або зачохлений, або в вертикальному положенні, ножами вниз, в не наскрізній лунці. Під час маніпуляцій з вже пробуреною лункою (промір глибини, закорм, лов) бур повинен знаходитись в вертикальному положенні в глухій лунці.

10. Третій сигнал попереджає учасників, що до кінця тура лишилось 5 хвилин.

11. Четвертий сигнал означає кінець тура. В залік приймається риба, що вийнята з води до цього сигналу. Не залежно від способу подавання сигналу, до уваги приймається початок його звучання.

12. Під час змагання спортсмени не мають права отримувати ніякої фізичної допомоги, окрім медичної.

13. З дозволу судді допускається заміна бура.

14. Суддя зони контролюють:

А) кількість прикормки (прикормка перевіряється в приготованому вигляді, зволожена чи суха, включно з землею та іншими добавками), не більше, як 1літр на спортсмена на 1 тур.

В) кількість живої насадки, яка може бути використана як прикормка, не більше як 1 літр на спортсмена на 1 тур. Суміш живої прикормки з сипучою, в будь якій пропорції, рахується як жива прикормка.

15. Після сигналу фініш, спортсмени залишаються на своїх місцях, до підходу судді. Улов на зважування спортсмени надають в чистому вигляді, без води, снігу та льоду.

16. Змагання проходять по зонах, в два тури, по 2,5 години кожен. У випадку виникнення непереборних обставин (екстремальні погодні умови) головний суддя має право припинити змагання. В такому випадку, тур вважають дійсним, якщо його тривалість перевищила 1 год.

17. Риба зараховується, навіть, якщо вона, випадково, піймана не за рот. Навмисне багріння риби заборонено.

Використання електронних засобів виявлення та пошуку риби під час змагання заборонене.

Під час змагання спортсменам не дозволяється користуватись раціями та мобільним зв’язком.

18. Риболови мають право підготувати будь-яку кількість вудочок, але одночасно можуть ловити лише однією. Під час лову вудочка повинна знаходитись в руці. Залишати вудочку з мормишкою у воді заборонено.

19. Багориком, при виважуванні риби, може користуватись тільки сам спортсмен.

20. У своїй зоні спортсмени повинні пересуватись, не заважаючи іншим спортсменам і без зайвого шуму. Заходити в нейтральну зону заборонено.

21. Кожен учасник зобов’язаний дотримуватись даних правил.

22. На прохання судді спортсмен зобов’язаний показати свою снасть, не чекаючи на закінчення тура. При цьому спортсменові забороняється змінювати конструкцію снасті (в тому числі, обривати). Відмова від контролю, або зміна конструкції (обрив) є підставами для штрафних санкцій.

23. При попаданні незалікової риби (щука, судак, сом) спортсмен зобов’язаний зразу ж випустити її в ту ж саму лунку.

24. Попередження (жовта картка) виноситься за порушення правил, передбачених пунктами 5, 7, 8, 9, 12, 15, 18, 20, 23.

25. Дискваліфікація (червона картка) виноситься за порушення правил, передбачених пунктами 2, 4, 17, повторне порушення пунктів, за які передбачене попередження.

26. Попередження команді виноситься за порушення правил офіційного тренування. За повторне порушення команді виноситься дискваліфікація.

27. При дискваліфікації спортсмена, йому присвоюється число балів, рівне числу команд-учасниць +1. При дискваліфікації одного спортсмена, риболови, що займають наступні місця, зберігають їх без змін.

28. Підведення результатів:

- Перший тур:

а) За сумою місць, зайнятих спортсменами однієї команди в своїх зонах. При рівних уловах в одній зоні, спортсменам нараховується кількість балів, що дорівнює середньому арифметичному, від суми місць, які вони мали б розділити.

б) Команда, що отримала найменшу суму балів (місць), вважається першою і так далі по порядку.

в) Спортсмени, що лишились без улову, отримують кількість балів, рівну середньому арифметичному для місць, в діапазоні яких знаходяться такі ж спортсмени без улову в їхній зоні.

- Другий тур. Підрахунок аналогічний першому туру.

- Загальні результати:

а) Рахується сума місць, зайнятих за 2 тури. Команда, що набрала найменшу суму місць, вважається першою і так далі по порядку.

б) У випадку рівності балів 2-х чи більше команд, вище місце займає команда, що має найбільшу вагу уловів пійманих спортсменами за два тури.

в) У випадку рівності уловів за два тури, перевагу отримує команда, що має найбільшу вагу улову в другому турі.

- Індивідуальний залік:

а) Підсумовуються бали за обидва тури. Спортсмен, що набрав найменшу суму займає перше місце в індивідуальному заліку.

б) У випадку рівності суми місць у двох чи більше спортсменів, підраховується вага індивідуального улову за два тури. Спортсмен з більшою вагою займає вище місце.

в) У випадку рівності ваги уловів, переможцем вважається риболов, чий улов був найбільшим в одному з турів

6. НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ.


6.1. Команда, яка зайняла перше місце в загальному заліку нагороджується кубком,
спортсмени команди нагороджуються медалями.

6.2. Спортсмени команд, що зайняли 2-ге і 3-є командні місця нагороджуються медалями.

6.3. Переможець та призери в особистому заліку нагороджуються медалями.

7. ВИТРАТИ.


Витрати пов’язані з організацією змагань покриваються за рахунок вступних внесків. Вступний внесок становить 300 гривень з учасника. Учасники, яким на момент проведення змагання не виповнилось повних 16 років, а також учасники бойових дій сплачують 50% від суми внеску.

Проїзд, харчування та проживання учасників – за рахунок самих учасників.

8. БЕЗПЕКА ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ.


Учасники змагань несуть повну відповідальність за наслідки, до яких можуть привести порушення ними правил поведінки на водоймі, спортивного режиму, норм поведінки в громадських місцях.

9. РЕЄСТРАЦІЯ


Реєстрація проводиться на сторінці ФРСВО або за тел. 097 751 99 80 – Яцина Віталій, 050 773 77 49 - Шанюкевич Віктор

10. ПРОГРАМА ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ.


07.00 – 08.00 - реєстрація учасників, жеребкування;

08.25 - вхід до зони змагань;

08.30 - старт;

11.00 – фініш;

11.30 – 12.30 - зважування риби, підбиття підсумків 1- го туру;

12.30 – 12.45 – жеребкування;

12.55 - вхід до зони змагань

13.00 - старт;

15.30 - фініш, закінчення 2 туру змагань,

15.30 – 17.00 - зважування риби, підбиття підсумків, нагородження переможців, закриття змагань.

11. ЗАСТЕРЕЖЕННЯ:


День перед проведенням змагання – тренування тільки поза зонами змагання.