Президентові України
Зеленському В. О.

Голові Верховної Ради України
Стефанчуку Р.О.


ЗВЕРНЕННЯ
про вжиття термінових заходів по стабілізації цін на продукти харчування та зупинення інфляції в Україні


Населення Ковельської ТГ вкрай стурбоване різким зростанням цін на продукти харчування та товари першої необхідності. Доповідає офіційний сайт Ковельської міської ради.

За даними Державної служби статистики України ціни на продукцію промисловості, від яких залежать ціни на товари сільського господарства, в тому числі і на продукти харчування у 2021 році зросли більше як на 62,2 %. Це найвище зростання цін в Україні за останні 25 років. Наприклад, у 2021 році цукор подорожчав на 88%, а соняшникова олія майже на 90%, значно піднялись ціни на хліб, борошно, м’ясо, яйця та крупи.
Ковельські депутати просять керівництво держави вжити термінових заходів щодо стабілізації цін на продукти харчування
В наслідок, інфляція, яка і далі посилюється, різко погіршила купівельну спроможність та відповідно життєвий рівень населення.

Такий стан справ пояснюється безпорадними, некомпетентними діями нинішньої влади. Уряд України влітку минулого року не закупив дешевих енергоносіїв (вугілля, газ), які є головними складовими у собівартості товарів та послуг. Наприклад, вугілля – це головні витрати при виробництві електроенергії на теплових електростанціях, а газ – це не лише тарифи на тепло, а й 70% всіх витрат при виробництві цукру і мінеральних добрив.

До того ж, через 1,5-2 місяці у аграріїв посівна компанія для яких вкрай необхідні мінеральні добрива, ціни на які зросли у декілька разів.

Тому, якщо до посівної компанії у 2022 році уряд не запровадить програму підтримки аграріїв то незабаром населення України отримає новий, черговий стрибок цін на продукти харчування та подальше зубожіння.

Жодні потуги діючої виконавчої влади щодо регулювання вартості товарів, впровадження продуктових карток чи то підписання меморандумів з виробниками не призводять до зниження цін на необхідні для життя продукти харчування.

Просимо з метою недопущення подальшої руйнації економіки України, доручити Уряду:

• невідкладно вирішити питання забезпечення населення та представників бізнесу дешевими енергоносіями, які є основними складовими собівартості товарів і послуг, головною умовою успішної роботи підприємств і організацій та стабільного ціноутворення в державі;

• розробити та прийняти програму підтримки аграріїв на період проведення посівної компанії 2022 року та відповідно убезпечити від нового невиправданого стрибка цін в Україні на продукти харчування.

Прийнято на 17 сесії Ковельської міської ради Волинської області 27.01.2021 року